Mój Toruń: Główna » Aktualności » Zbierają żywność

Zbierają żywność 

Zbiórka żywności

Zbliżające się święta wielkanocne sprawiają, że znów chętniej wspieramy akcje charytatywne mające na celu pomoc najuboższym. Już w piątek rusza więc Wielkanocna Zbiórka Żywności 2009, organizowana przez Bank Żywności w Toruniu. Przez cały weekend (27-29 marca) w wielu punktach miasta będzie można przekazać zakupioną żywność na rzecz najuboższych.

Zebrane artykuły, dzięki wsparciu współpracujących z Bankiem Żywności organizacji, zostaną rozdysponowane i trafią na świąteczne stoły potrzebujących.

Miejsc, gdzie można wesprzeć akcję, będzie w Toruniu aż 39. Są to głównie sklepy wchodzące w skład dużych sieci handlowych, takich jak: POLOmarket, Biedronka, Piotr i Paweł, Bresse Pol, Billa, Real, Tesco, Carrefour i Netto, a więc obiekty obsługujące dziennie ogromne ilości klientów, co znacząco zwiększa szanse powodzenia zbiórki.

Przy koszach w sklepach staną wolontariusze z V i VII Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich, Zespołu Szkół nr 7, oraz Gimnazjum nr 2 i 3 w Toruniu. Mają oni zachęcać klientów wspomnianych sklepów, aby podczas weekendu nabyli przynajmniej jeden artykuł żywnościowy i przekazali go na rzecz akcji. Wolontariusz może pomóc podczas zakupów, nie będzie natomiast przyjmować gotówki, aby samemu dokonać zakupu lub wpłacić na konto Fundacji. Młodzi ludzie będą również wręczać klientom ulotki informacyjne.

Zebranie artykułów to jednak nie wszystko. Trzeba je jeszcze przewieźć w miejsce, gdzie zostaną rozdzielone i posegregowane. Na szczęście z pomocą Bankowi Żywności przyszedł Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn, “Młody Las” oraz Wojewódzka Państwowa Straż Pożarna w Toruniu. Wymienione instytucje użyczą swoich samochodów na potrzeby akcji.

Toruński Bank Żywności można także wesprzeć przekazując na jego rzecz 1% swojego podatku. Wystarczy wpisać nazwę Fundacji oraz numer KRS (0000246105) w odpowiednie miejsce swojej deklaracji podatkowej.

[Kamil Zagrabski]

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama