Mój Toruń: Główna » Aktualności » Znamy oferty na most

Znamy oferty na most 

Most

Dziś w samo południe otwarto oferty na Generalnego Wykonawcę nowego toruńskiego mostu. Najtańsza była oferta konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o., Strabag AG i Hermann Kirchner Polska Sp z o.o., które chcą wybudować nową przeprawę za 548 608 768,35 zł. Najdroższa była oferta konsorcjum z liderem Hydrobudowa Polska S.A., wynosząca 817 400 000,00 zł.

O kontrakt na budowę nowego toruńskiego mostu drogowego wraz z drogami dojazdowymi stara się 9 wykonawców, a wśród nich znane firmy z kraju i z całego świata. Aby spełnić wymogi zamówienia, wszystkie musiały wykazać się odpowiednim doświadczeniem w realizacji inwestycji drogowych i mostowych, udokumentować posiadane umiejętności i kadrę specjalistów, oraz przygotować ofertę spełniającą wszystkie wymagania zawarte w SIWZ.

O wyborze oferty, oprócz spełnienia wymienionych warunków, zadecyduje kryterium najniższej ceny. W tej chwili wszystkie oferty zostaną ocenione pod kątem formalno-prawnym.

Umowę z Generalnym Wykonawcą MZD  planuje podpisać we wrześniu. Jest to jednak termin optymistyczny, zakładający brak odwołań i protestów. Przy tak olbrzymiej inwestycji należy liczyć, że wykonawcy będą korzystaćz przysługującej im ochrony prawnej, jaką są odwołania i protesty.

[MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama