Mój Toruń: Główna » Aktualności » Zwolnienie z zajęć na UMK za 10 zł

Zwolnienie z zajęć na UMK za 10 zł 

small_naprawiny[1]

Prawie pół roku temu, 3 sierpnia 2008 roku, dwudziestotrzyletni student prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika – Michał Bauer – uległ poważnemu wypadkowi. Upadek z dużej wysokości na beton tylko cudem nie zakończył się złamaniem kręgosłupa. Obrażenia jakie odniósł, były jednak bardzo poważne.

W krótkim czasie Michał przeszedł szereg operacji a jego leczenie wciąż trwa. Jest to jednak sprawa bardzo kosztowna. W pomoc studentowi zaangażowało się wiele osób oraz Fundacja Światło. Przyjaciele Michała rozpoczęli akcję, której celem jest zebranie kwoty niezbędnej do kontynuowania rehabilitacji. Ta akcja to doskonały dowód na to, że pomysłowość toruńskich żaków nie zna granic, właśnie trwa bowiem licytacja… zwolnień z zajęć na uczelni.

Kto studiował, ten wie, jak wiele zależy czasami od obecności na ćwiczeniach czy wykładach, dlatego zwolnienia, jakie można nabyć za symboliczne kwoty, nie tylko pomogą Michałowi, ale również uratują semestralne zaliczenia z przedmiotów studentów Wydziału Prawa i Administracji UMK. Ceny nie są wcale wygórowane. W większości wypadków kształtują się w okolicach 10 zł. Licytować mogą wszyscy, od studentów pierwszego roku po czwartoroczniaków. Starsze roczniki nie wymigają się jednak od zajeć za 10 zł. Przykładowo, zwolnienie u dr Zacharzewskiego osiągnęło już cenę 20 zł a u dr Laskowskiej 15 zł.

Prócz usprawiedliwień można również zakupić przedmioty podarowane przez dziekana WPiA dr hab A. Sokalę. Największym powodzeniem cieszy się oryginalna fajka dziekana, której koszt to juz 35 zł. Licytacja trwa jednak do 25 stycznia, można więc mieć nadzieję, że ceny, które widnieją na stronie http://kivio.pdg.pl/aukcje nie są ostateczne i w rezultacie uda się zebrać planowaną kwotę.

Trzeba dodać, że trwająca aukcja to nie jedyna akcja organizowana przez Fundację Światło oraz przez przyjaciół Michała. Nie tak dawno, 18 stycznia, “Pod Aniołem” odbył sie koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony będzie na rehabilitację studenta. Niedługo planowana jest także licytacja obrazów i fotografii autorstwa studentów wydziału sztuk pięknych UMK, która odbędzie się w Dworze Artusa. Każdy z nas może też wykonać przelew na rachunek:

34124040091111000044909943

FUNDACJA “ŚWIATŁO”

ul. Grunwaldzka 64, 87-100 Toruń

z dopiskiem POMOC DLA MICHAŁA

Więcej szczegółów dotyczących całej akcji pomocy Michałowi znajduje się na specjalnie w tym celu przygotowanej stronie www.naprawiny.pl

[Kamil Zagrabski]

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama