Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » 3…2…1…start – wakacje w Młynie Wiedzy

3…2…1…start – wakacje w Młynie Wiedzy 

[Foto: Młyn Wiedzy Toruń]

Ostatni weekend czerwca warto spędzić w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Centrum nauki przygotowało specjalny piknik na rozpoczęcie wakacji. Z naukowymi animacjami będzie można również spotkać się na Rynku Staromiejskim i Bulwarze Filadelfijskim.

W piątek (24 czerwca) w godz. 16:00-20:00 na parkingu przed Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się piknik „3…2…1…START WAKACJE!”. Dla dzieci rozpoczynających wakacje przygotowano kilka naukowych stanowisk i atrakcji. Na boisku Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży będzie można rozegrać mecz w Atomowy Bubble Soccer. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprosi również do zagrania w wodną siatkówkę oraz francuskie bule. Na terenie przylegającym do Młyna Wiedzy odbędą się naukowe podchody, w trakcie których będzie trzeba rozwiązać kilka naukowych zagadek. – Na stanowisku „artystycznie chaotycznie” będzie można stworzyć prawdziwe dzieła sztuki z wykorzystaniem teorii chaosu oraz wahadeł – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy.

Pracownicy centrum nauki przygotowali również grę planszową „Młynomania”. To interdyscyplinarny quiz, w którym wiedza zostanie połączona z różnymi humorystycznymi zadaniami. Miłośnicy muzyki będą mogli stworzyć własne kompozycje na eksponacie „Mash Machine”. Oczywiście nie zabraknie baniek mydlanych, które cieszą się dużym zainteresowaniem najmłodszych.

W sobotę (25 czerwca) z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie można spotkać się na Rynku Staromiejskim oraz Bulwarze Filadelfijskim. W godz. 12:00-15:00 na starówce będzie można wziąć udział w naukowej grze planszowej, skonstruować maszynę Rube-Goldberga, a także bawić się bańkami. Centrum nauki będzie również obecne na pikniku w ramach „Święta Miasta” na Bulwarze. W godz. 15:00-22:00 dla uczestników będą dostępne klocki z pracowni kreatywnej „przeBUDOWA”, eksponat „Mash Machine” oraz bańki mydlane.

[Młyn Wiedzy Toruń / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama