Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » A Tour of Insanity w Bunkrze

A Tour of Insanity w Bunkrze 

medebor

A Tour of Insanity – 8 CZERWIEC 2013
zagrają: MEDEBOR,HATESEED, SELLISTERNIUM
Klub Muzyczny Bunkier
ul. Wola Zamkowa 2 / 10, 87-100 Toruń
Godz: 20:00 Bilety: 10 ZŁ

MEDEBOR – Doom/Death metal
HATESEED – Heavy/Power/Thrash Metal
SELLISTERNIUM – Metal / Rock / Gothic / Progressive / Folk


Medebor gra ciężką ale zarazem melodyjną muzykę inspirowaną zespołami takimi jak Paradise Lost, Tiamat, Moonspel.
Założony w 1997 i nagrał do tej pory dwa demo CD – “Stars Of Oblivion” (1999) i “Last Dream” (2000) jak również wydany w 2003 roku przez Apocalypse Productions debiutancki album “Phantasma”. W 2012 roku nagrał kolejny, noszący tytuł “A Taste Of Insanity”. Obecnie zespól koncentruje się na promocji nowego materiału który jest wydany przez Legacy Records!
Od początku swojego istnienia hołduje “starej szkole” doom metalu nie zamykając się na wpływy innych gatunków, nie tylko tych związanych z muzyką metalową.

www.facebook.com/medebor.metal


Hateseed to zespół tworzący muzykę z pogranicza heavy, thrash i power metalu. Powstał w 2009 roku w Gdańsku na bazie projektu Deadhead.Najważniejszym jak do tej pory wydarzeniem w historii Hateseed był zorganizowany przez zespół razem z fundacją „Nasze

Dzieci” koncert charytatywny „Hołd dla Dio”, na którym w szeregach grupy wystąpił między innymi Grzegorz Kupczyk (CETI, ex-Turbo) oraz Tomasz Struszczyk (Turbo, Pathology).Aktywna działalność sceniczna zapewniła też Hateseed II miejsce w konkursie na Najlepszy Zespół Roku 2010 organizowanym przez największy trójmiejski portal rockowy Rockz.pl. Grupa uplasowała się najwyżej ze wszystkich kapel metalowych. Zespół Hateseed w trakcie 2 lat koncertowania dzielił już scenę z takimi grupami, jak Pathfinder, Pathology, Lipali i Jelonek.Zwieńczeniem intensywnej pracy nad autorskim materiałem grupy jest album „Hate Comes Crawling”, na którym znalazło się 8 kompozycji.

www.facebook.com/Hateseed


Sellisternium  zespół powstał w 1999 roku w Bydgoszczy. Grupa od tego czasu zagrała szereg koncertów w całej Polsce. Na swoim 1koncie posiada demo z 2000 r., self-release Furia (2006), album, zatytyłowany FURY (wydany w 2008 r. przez wytwórnię płytową Renaissance Records z USA, dystrybutorem wydawnictwa jest KOCH International) oraz najnowszy mini-album z 2012 roku. Studyjne dokonania zespołu realizowane były przez Grzegorza Kaźmierczaka i Marka Maciejewskiego (Variete), w legendarnym studio Mózg.

Zespół ma za sobą współpracę ze światowej sławy artystką z Niemiec Sarą Noxx. Utwór „If You”, wykonany przez Sellisternium, znajduje się na „Best Of” wokalistki. Płyta wydana jest przez Prussia Records z Niemiec. W czerwcu 2009 roku, zespół podjął współpracę z organizacją Women In Metal, stacjonującą w Hiszpanii. W 2010 roku Sellisternium zagrało na trasie Abracadabra Gothic Tour u boku grupy Closterkeller. Lata 2010 / 2011, to przede wszystkim prace nad nowymi utworami. 2012 rok zespół rozpoczął premierowymi nagraniami. Wydane utwory Piece Of Energy oraz Ad Acta, wykorzystane są w filmie Dariusza Landowskiego Podnieść się, by nie upaść, w którym można także zobaczyć zespół. Premierze filmu (30.06.12) w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, towarzyszy koncert SELLISTERNIUM. Dalsza część 2012 roku, to kolejne, bardzo udane koncerty oraz premiera teledysku, autorstwa D. Landowskiego do singla Ad Acta. Najbliższe plany SELLISTERNIUM, to koncerty oraz nagranie i wydanie drugiego, pełnego albumu.

www.facebook.com/SELLISTERNIUM.OFFICIAL


 

 

medebor_plakat

 

 

[MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama