Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Autem po torze samochodowym i… żużlowym!

Autem po torze samochodowym i… żużlowym! 

[foto: Interia Drive Cup]

Nie lada gratka szykuje się w najbliższy weekend dla miłośników samochodowego ścigania. Uczestnicy najbliższej, piątej rundy prestiżowego ogólnopolskiego cyklu Interia Drive Cup zmierzą się w toruńskim MotoParku i na Motoarenie!

Cykl Interia Drive Cup to seria przeznaczona głównie dla miłośników rywalizacji za kierownicami klasycznych sportowych aut, jednak de facto w tych zawodach może wziąć udział w zasadzie każdy. Są to imprezy dla kierowców-amatorów z ciekawym podziałem samochodów ze względu na okres produkcji, stopień modyfikacji i pojemności silników. Rundy IDC mają charakter tak zwanych track day-ów, jednak organizatorzy ligi zadbali o szereg atrakcji, których próżno szukać w innych tego typu cyklach. Stąd chociażby tak wyjątkowe miejsca rozgrywania prób sportowych, jak toruńska Motoarena.

Bardzo rzadko zdarza się bowiem, ażeby obiekty, które na co dzień służą żużlowcom, otwierały się także dla kierowców sportowych aut. Tym razem tak będzie, dlatego już w sobotę i niedzielę uczestnicy piątej rundy Interia Drive Cup będą mieli okazję zmierzyć się z czasem na nawierzchni toru do speedwaya, po której na co dzień ścigają się żużlowcy. Ma to być specjalna Super-próba sportowa dla chętnych. Obowiązkowa dla wszystkich będzie z kolei próba przygotowana w pobliskim MotoParku, wytyczona zarówno na asfaltowej nitce toru rallycrossowego, jak i biegnąca dalej po terenie tego obiektu.

W sobotę 20.10 zaplanowano trening z pomiarem czasu na torze rallycrossowym MotoPark (wyłącznie asfalt). Chętni w tym dniu będą też mogli odbyć kilka przejazdów po torze żużlowym na Motoarenie. Niedziela 21.10 to z kolei zawody – próba poprowadzona będzie po torze i całym terenie MotoParku. Tego dnia odbędzie się też wspominana Super-próba dla chętnych na Motoarenie z oddzielną klasyfikacją. Lista startowa wciąż się powiększa. Do sportowej rywalizacji rzecz jasna mogą stanąć też torunianie i mieszkańcy regionu, którzy chcieliby sprawdzić własne umiejętności na torach.

Więcej informacji pod numerem telefonu (+48) 605 58 57 51, a także na stronie cyklu www.drivecup.pl.
Wstęp dla widzów jest wolny.

Harmonogram czasowy V rundy Interia Drive Cup (Toruń, 20-21. października 2018r.)

SOBOTA – 20.10.2018 r.
10.00 – 11.00 Rejestracja uczestników, badanie kontrolne
11.00 – 16.00 Jazdy treningowe
14.00 – 16.00 dla chętnych zapoznanie z nawierzchnią Motoareny (trening)
Około 17.00 dla chętnych zwiedzanie Starego Miasta i wspólna kolacja.

NIEDZIELA – 21.10.2018 r.
8.30 – 9.00 – Rejestracja uczestników
8.45 – 9.15 – Badanie kontrolne
8.45 – 9.45 – Indywidualne zapoznanie z trasą (2 przejazdy)
10.00 – Odprawa z uczestnikami
10.20 – Rozpoczęcie przejazdów punktowanych
15.30 – Zakończenie jazd, opublikowanie wyników końcowych
16.00 – Rozdanie nagród, oficjalne zakończenie imprezy

W ciągu dnia dodatkowa, nieobowiązkowa Super-próba na Motoarenie z oddzielną klasyfikacją!
Harmonogram może ulec jeszcze niewielkim zmianom.

[MT / Interia Drive Cup]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama