Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Barbarkowy Bieg Narciarski

Barbarkowy Bieg Narciarski 

[Fot. Szkoła Leśna na Barbarce]

W niedzielę, 2 lutego 2014 r. kolejna edycja Barbarkowego Biegu Narciarskiego dla dorosłych i dzieci. To już 9. edycja zawodów rozgrywanych w lasach wokół Osady Leśnej Barbarka w Toruniu.

Organizatorem jest Stowarzyszenie „Tilia”, działające przy Szkole Leśnej na Barbarce, przy wsparciu firm Beretta i SIKOR-SKI. Trasa będzie na całej długości oznakowana strzałkami oraz zabezpieczona taśmami w newralgicznych punktach. Wzdłuż trasy będą rozstawieni porządkowi.

Zaplanowano następujące konkurencje:
Bieg krótki (ok. 4 km) dziewcząt i chłopców urodzonych w latach 1999-2006. Uczestnicy do lat 10 mogą wystartować jedynie pod opieką rodzica lub opiekuna (na nartach). Bieg ten będzie miał charakter rekreacyjny.
Bieg długi (ok. 9 km) kobiet i mężczyzn w stylu klasycznym

Bieg krótki dla młodzieży rozpocznie się o godz. 11:00, bieg długi – o godz. 11:15. Biuro Zawodów (Sala Kominkowa w Leśniczówce na Barbarce) będzie przyjmowało zapisy narciarzy od 10:00 do godz. 11:00. Każdy startujący zawodnik musi podpisać o świadczenie, że startuje na własną odpowiedzialność, a jego stan zdrowia pozwala mu na start w zawodach. Oświadczenie dla zawodników niepełnoletnich pospisuje rodzic lub prawny opiekun.

Opłata startowa za bieg długi (ok. 9 km) wynosi 10 zł i jest płatna w dniu biegu w Biurze Zawodów. Uczestnicy biegu krótkiego są zwolnieni z opłat. W ramach opłaty zawodnicy otrzymają po biegu ciepły napój, zestaw ogniskowy (kiełbaska, chleb, ketchup, musztarda) oraz pamiątkowy dyplom.

Dla trzech najlepszych zawodników w biegu długim kobiet i mężczyzn organizator przygotował nagrody rzeczowe. Każdy z uczestników biegu krótkiego, który pokona trasę, otrzyma dyplom i drobny upominek. Dopuszcza się losowanie nagród wśród pozostałych uczestników. Ceremonia dekoracji jest zaplanowana na godz. 12:30.


W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu lub odwołania Biegu. W takim przypadku, informacja zostanie podana najpóźniej 1 lutego 2014 r. za pośrednictwem strony internetowej Szkoły Leśnej na Barbarce (szkola-lesna.torun.pl).

W dniu biegów w Osadzie Leśnej Barbarka czynna będzie wypożyczalnia nart biegowych w godzinach: 10:00-16:00, prowadzona przez firmę SIKOR-SKI. Cennik: 1 godzina-20 zł, 2 godziny-30 zł, 4 godziny-40 zł. Dostępne są narty o długościach od 130cm do200 cm, czyli dla osób o wzroście (wartości orientacyjne) od 110cm do 190cm. Wypożyczalnia dysponuje pełną rozmiarówką butów od 31 do 47. Wypożyczalnia nie prowadzi wcześniejszej rezerwacji nart i nie gwarantuje sprzętu dla wszystkich uczestników biegu. Kontakt z wypożyczalnią: 532-518-816 lub 665-008-525.

[UM Toruń / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama