Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » „Bezpieczne wakacje” w CH Bielawy

„Bezpieczne wakacje” w CH Bielawy 

bielawy_small

Centrum Handlowe Bielawy w Toruniu, w sobotę 22 czerwca, organizuje festyn rodzinny „Bezpieczne Wakacje”, skierowany do mieszkańców Torunia. Celem wydarzania jest promowanie bezpiecznego spędzania wakacji oraz zwiększenie świadomości na temat zagrożeń i poznanie sposobów, jak ich uniknąć.

Festyn odbędzie się na parkingu przy centrum, w godzinach 12.00- 17.00 (w razie niepogody zostanie przeniesione do budynku). Dla wszystkich gości, którzy w tym dniu odwiedzą centrum, organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, ciekawych pokazów, wykładów, a także konkursy i zabawy związane z promowaniem bezpiecznego i radosnego spędzania wakacji. Całe wydarzenie podzielone zostanie na 4 główne strefy: miasto, woda, góry i las. W każdej ze stref specjaliści przybliżą zasady bezpiecznego zachowania. Stworzone zostanie „Miasteczko Rowerowe” w którym będzie można przypomnieć sobie znaki i przepisy drogowe ze szczególnym uwzględnieniem ruchu rowerzystów.

Niezwykle istotnym tematem, związanym z bezpieczeństwem podczas wakacji jest temat bezpiecznej jazdy samochodem. Co roku słyszymy przerażające statystyki wypadków samochodowych właśnie w okresie wakacyjnym. Miesiące wakacyjne są miesiącami z największą ilością wypadków. Warto więc o tym mówić i edukować jak bezpiecznie dojechać na wakacje. Dlatego – mówi mówi Mariola Chmielewska, dyrektor CH Bielawy w Toruniu, w symulatorze dachowania będzie można przekonać się, jak ważne jest zapinanie pasów w samochodzie. Będą też organizowane warsztaty i pokazy pierwszej pomocy przeprowadzane przez wyszkolonych ratowników. Każdy będzie miał okazję dowiedzieć się, jak bezpiecznie spędzić wakacje w mieście, lesie, górach czy nad wodą.

Wiele innych atrakcji czeka na wszystkich, którzy w tym dniu odwiedzą Centrum Handlowe Bielawy. Będą pokazy strażackie, kurs samoobrony, ścianka wspinaczkowa dla tych, którzy planują spędzić wakacje w górach. Ratownicy zaprezentują też pokaz ratownictwa medycznego i nauczą, jak rozpoznawać oznaczenia kąpielisk.

Nie zabraknie rozrywek dla najmłodszych. Rozłożona zostanie wielka dmuchana zjeżdżalnia, a wielbiciele łakoci z pewnością ucieszy bezpłatna wata cukrowa rozdawana zarówno dużym i małym. Do wspólnej zabawy zaprosi też Młodzieżowy Dom Kultury i Dom Harcerza, który przygotował specjalny program dla dzieci. Podczas festynu nie zabraknie konkursów z nagrodami i zabaw dla całej rodziny.

Bielawy wakacje plakat

[MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama