Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Bezpłatne badania profilaktyczne

Bezpłatne badania profilaktyczne 

[kurhan - sxc]

27 lipca 2013, w Centrum Handlowym Bielawy przy ul. Olsztyńskiej 8, Fundacja dla Zdrowia, przeprowadzi cykl bezpłatnych badań profilaktycznych dla mieszkańców Torunia.

Mieszkańcy Torunia, którzy w tym dniu odwiedzą CH Bielawy będą mogli zbadać poziom cholesterolu oraz glukozy we krwi, a także sprawdzić stężenie tlenku węgla w wydychanym powietrzu (szczególnie polecane palaczom papierosów). Dodatkowo, pacjenci będą mogli sprawdzić stan gęstości kości podczas badania osteoporozy, poddać się badaniu okulistycznemu oraz skonsultować się z dietetykiem.

Badania będą przeprowadzane w godzinach 10 – 18 przez wykwalifikowany zespół medyczny złożony z lekarzy i pielęgniarek. Każdej chętnej osobie po wcześniejszej rejestracji zostanie wykonany pomiar glukozy i cholesterolu we krwi. Uzyskane wyniki badań zostaną skonsultowane z lekarzem.

Większość Polaków nie sprawdza swojego stanu zdrowia regularnie. Niestety, jednym z głównych powodów jest ograniczony dostęp do specjalistycznych badań i długie terminy oczekiwania na wizytę u lekarza. Dzięki bezpłatnym badaniom można rozwiać wszystkie wątpliwości związane ze swoim stanem zdrowia – mówi Przemysław Szymański z Fundacji dla Zdrowia, organizującej akcję

Po badaniach chorzy otrzymają pierwsze zalecenia lekarskie i dowiedzą się jak kontynuować leczenie. Osoby, których wyniki będą prawidłowe skorzystają z porad dotyczących między innymi profilaktyki chorób serca. Mamy nadzieję, że uda nam się przebadać jak największą ilość mieszkańców Torunia.

Organizatorem wydarzenia organizowanego w CH Bielawy jest Fundacja dla Zdrowia – została ona powołana w trudnym dla większości pacjentów okresie zmian w funkcjonowaniu polskiej służby zdrowia. Głównym celem działania Fundacji jest prowadzenie wszechstronnej działalności w zakresie ochrony zdrowia oraz promocji zdrowego trybu życia. Wspiera i prowadzi inicjatywy o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym oraz charytatywnym.

bezplatne_badania_plakat

[MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama