Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » CoffeeFEST 2016 – Festiwal Kawy w Toruniu

CoffeeFEST 2016 – Festiwal Kawy w Toruniu 

[CoffeeFEST Toruń 2016]

Pod koniec września w Toruniu zapachnie kawą! W piątek 23 września rusza pierwsza edycja CoffeeFest Toruń – festiwalu kawy i kawoszy. Zarezerwujcie sobie weekend na przyswajanie niemałych ilości kofeiny w doborowym towarzystwie i bardzo artystycznej atmosferze toruńskiego CSW – w końcu nie od dziś wiadomo, że parzenie kawy to prawdziwa sztuka!

Co się będzie działo? Ano, całkiem sporo: każdy kawowy entuzjasta będzie mógł dokształcić się słuchając wykładów znanych i cenionych w kawowym świecie osobowości, nauczyć się odróżnić dobre espresso od tego niedoparzonego, zobaczyć jak namalować tulipana albo „pocisnąć” porządny aeropress, czy też wziąć udział w cuppingu i podzielić się opinią z prowadzącymi i innymi uczestnikami.

Co odważniejsi będą mogli spróbować swoich sił w zawodach w parzeniu albo w latte art (emocje i świetna zabawa gwarantowane), a na naszym markecie zaopatrzycie się nie tylko w ziarna z całego świata ale też różnego rodzaju fikuśne baristyczne akcesoria. Poza tym, oczywiście – będziecie mogli testować do woli smaki i aromaty kawy parzonej na wszelakie sposoby przez profesjonalnych baristów: od pozornie prostych „zalewajek” po mocno widowiskowe syfony; czarne, z mlekiem albo z tonikiem i limonką – grzech nie spróbować wszystkiego, nawet jeśli w konsekwencji nie będziecie mogli zasnąć przez tydzień ;)

Wieczorem też nie śpimy – bawimy się na afterparty w klubie NRD Klub przy dźwiękach muzyki prima sort, którą zaserwuje nam ekipa We Love Beats. Nie może was zabraknąć. Widzimy się!

Festiwal wspiera:
Gmina Miasta Toruń
Biuro Toruńskiego Centrum Miasta (BTCM)

 

[MT / CoffeeFEST Toruń 2016]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama