Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Czesław zaŚpiewa w Auli

Czesław zaŚpiewa w Auli 

czesław mozil
Czesław zaŚpiewa w Auli PDF Drukuj Email
29.10.2010.
9 listopada (wtorek) o godzinie 19.00 w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wystąpi Czesław Mozil – duński Polak o niewyparzonych ustach, koncert odbędzie się w ramach promocji nowego albumu POP. W 2008 roku ukazał się pierwszy album artysty “Debiut”. Czesław skomponował muzykę i zaśpiewał teksty napisane przez internautów i Michała Zabłockiego. Przebojem albumu stała się “Maszynka do świerkania”, 4 mln odtworzeń na YouTube.

“Debiut” pokrył się dwukrotnie platyną, a Czesław został nagrodzony trzema Fryderykami.

12 kwietnia to dzień premiery POP i urodzin Czesława. Nowy album to teatr współczesnej Polski, w którym sztuka i kicz występują na jednej scenie. Akordeon kontra orkiestra symfoniczna. Piosenki opowiadają o Polsce, klasie średniej zachłyśniętej zmianami, muzycznym szufladkowaniu, zanikającej miłości i nadziei. Album nagrywany był w łódzkim Toya Studios.

POP to efekt pracy Czesława i przyjaciół, Karen Duelund Mortensen, Linda Edsjö, Marie Louise Von Büllow, Pernille Louise Sejlund, Agnieszka Grela, Martin Bennebo Pedersen, Hans Find Møller, Jakob Munk Mortensen, Tobias Tangaa Lange, Daniel Heloy Davidsen, Jonas Jensen, Jesper Andersen, Michał Jurkiewicz. Na płycie gościnnie zaśpiewała Gaba Kulka w “Caravan”, Nergal w “Dziewczyna z Branży” oraz Kasia Nosowska w “Ceasia & Ruben”. Ilustracje do POP wykonała Monika Kuczyniecka. 30 kilo plasteliny zostało uwiecznione przez Andrzeja i Macieja Grabowskich. Utwory promujące album to „W sam raz” i “Krucha blondynka”. Teledyski wyreżyserował M. Nygaard Hemmingsen. Zdjęcia Mads’a Køngerskov’a odbyły się w Tucznie i Poznaniu. Produkcja Joanna Zofia Bard Mikołajczyk, projekt produkcji Katarzyna Pielużek, reżyser planu Barbara Kaja Kaniewska.

Czesław Mozil, urodzony 12 kwietnia 1979 roku w Zabrzu. Wokalista, kompozytor, producent i akordeonista. Absolwent Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze. Założyciel Tesco Value i Czesław Śpiewa. Mieszkający w Danii, obecnie w Krakowie, niepokorny twórca alternatywnego popu.

Czesław Śpiewa – trasa promująca najnowszą płytę POP9 listopada 2010 r. (wtorek) godz. 19.00 – Aula Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Bilety w cenie 24 PLN, 34 PLN, 44 PLN do nabycia:
– UMK
– Sklep “Pamiątki” przy Flisaku – Rynek Staromiejski
– Biuro Podróży Veolia Travel – PKS


Koncert został odwołany, artysta na swojej stronie oświadczył:
“Koncert w Toruniu zostaje odwołany z powodu nierzetelności organizatora – Agencja Artystyczna BOHEMA z Koszalina”


[MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama