Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Czesław zaŚpiewa w Auli

Czesław zaŚpiewa w Auli 

Czesław Mozil

9 listopada (wtorek) o godzinie 19.00 w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wystąpi Czesław Mozil – duński Polak o niewyparzonych ustach, koncert odbędzie się w ramach promocji nowego albumu POP. W 2008 roku ukazał się pierwszy album artysty “Debiut”. Czesław skomponował muzykę i zaśpiewał teksty napisane przez internautów i Michała Zabłockiego. Przebojem albumu stała się “Maszynka do świerkania”, 4 mln odtworzeń na YouTube.

“Debiut” pokrył się dwukrotnie platyną, a Czesław został nagrodzony trzema Fryderykami. 12 kwietnia to dzień premiery POP i urodzin Czesława. Nowy album to teatr współczesnej Polski, w którym sztuka i kicz występują na jednej scenie. Akordeon kontra orkiestra symfoniczna. Piosenki opowiadają o Polsce, klasie średniej zachłyśniętej zmianami, muzycznym szufladkowaniu, zanikającej miłości i nadziei. Album nagrywany był w łódzkim Toya Studios.

Czesław Śpiewa

POP to efekt pracy Czesława i przyjaciół, Karen Duelund Mortensen, Linda Edsjö, Marie Louise Von Büllow, Pernille Louise Sejlund, Agnieszka Grela, Martin Bennebo Pedersen, Hans Find Møller, Jakob Munk Mortensen, Tobias Tangaa Lange, Daniel Heloy Davidsen, Jonas Jensen, Jesper Andersen, Michał Jurkiewicz. Na płycie gościnnie zaśpiewała Gaba Kulka w “Caravan”, Nergal w “Dziewczyna z Branży” oraz Kasia Nosowska w “Ceasia & Ruben”. Ilustracje do POP wykonała Monika Kuczyniecka. 30 kilo plasteliny zostało uwiecznione przez Andrzeja i Macieja Grabowskich. Utwory promujące album to „W sam raz” i “Krucha blondynka”. Teledyski wyreżyserował M. Nygaard Hemmingsen. Zdjęcia Mads’a Køngerskov’a odbyły się w Tucznie i Poznaniu. Produkcja Joanna Zofia Bard Mikołajczyk, projekt produkcji Katarzyna Pielużek, reżyser planu Barbara Kaja Kaniewska.

Czesław Mozil, urodzony 12 kwietnia 1979 roku w Zabrzu. Wokalista, kompozytor, producent i akordeonista. Absolwent Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze. Założyciel Tesco Value i Czesław Śpiewa. Mieszkający w Danii, obecnie w Krakowie, niepokorny twórca alternatywnego popu.

Czesław Śpiewa – trasa promująca najnowszą płytę POP
9 listopada 2010 r. (wtorek) godz. 19.00 – Aula Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
Bilety w cenie 24, 34 oraz 44 zł do nabycia w:

 • Aula UMK 
 • Sklep “Pamiątki” przy Flisaku – Rynek Staromiejski
 • Biuro Podróży Veolia Travel – PKS

 

Uwaga, koncert został odwołany. Artysta na swojej stronie oświadczył: “Koncert w Toruniu zostaje odwołany z powodu nierzetelności organizatora – Agencja Artystyczna BOHEMA z Koszalina

 

[MT]

3 komentarze do: Czesław zaŚpiewa w Auli

 1. Anonim

  a miałem być wrrr

   
 2. Janek

  Wielka szkoda, chciałem się wybrać z żoną :( mam nadzieję że Czesław jeszcze zawita do naszego miasta :)

   
  • Ulka

   podobno będzie w Bydgoszczy jeszcze w tym roku jego koncert :)

    

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama