Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Dom Muz zaprasza na zajęcia

Dom Muz zaprasza na zajęcia 

Dom Muz Okólna Toruń - warsztaty plastyczne

Dom Muz przy ul. Okólnej 169 rozpoczyna nabór na stałe zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Placówka na Rudaku w tym roku poszerzyła swoją ofertę o kilka rodzajów warsztatów tanecznych i ruchowych.

W czasie przeprowadzonej przez nas diagnozy społecznej, wiele osób wskazywało na potrzebę prowadzenia większej ilości zajęć gimnastycznych – w tym także dla seniorów. Oczywiście wyszliśmy naprzeciw tym prośbom i wprowadziliśmy aż trzy różne formy spotkań. – mówi Marta Gąsowska, instruktorka z Domu Muz

Dla dorosłych, którzy preferują spokojne tempo, Dom Muz proponuje Slow fit – różnorodne ćwiczenia rozluźniające, rozciągające i wzmacniające zaczerpnięte m.in. z Pilatesa, jogi i tai chi. Zaś w soboty placówka zaprasza na Nordic Walking w plenerze. Uczestnicy nauczą się prawidłowej techniki chodzenia z kijkami, w programie są też ćwiczenia rozgrzewające, rozciągające, oddechowe.

Z kolei miłośnicy gorących rytmów mogą zapisać się na energetyzujące warsztaty tańca Latino. Natomiast dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym (7-10 lat) przewidziano zajęcia taneczne, podczas których nauczą się kroków różnych tańców oraz ekspresji poprzez muzykę. Zaś maluchy poniżej 6 roku życia Dom Muz zaprasza na zajęcia rytmiczno-umuzykalniające gdzie w formie aktywnej zabawy będą rozwijać swoje predyspozycje muzyczne.

Dom Muz Okólna Toruń - warsztaty plastyczne
Dom Muz Okólna Toruń - warsztaty plastyczne
Dom Muz Okólna Toruń - warsztaty plastyczne
Dom Muz Okólna Toruń - warsztaty plastyczne

Dla najmłodszych nie zabraknie też zajęć manualnych. Dziewczynki od 10 roku życia na warsztatach tworzenia biżuterii i sztuki użytkowej będą mogły nauczyć się wykonywania kolczyków, bransoletek czy broszek w różnorodnych technikach. Ponadto w programie zajęć jest filcowanie, decoupage czy scrapbooking. Coś dla siebie znajdą także mali artyści. Na zajęciach plastycznych, prowadzonych od wielu lat przez Zbigniewa Przybysza, plastyka i kuratora wystaw w Domu Muz, dzieci zapoznają się z elementami historii sztuki i będą doskonalić warsztat plastyczny.

Warto dodać, że uczestnicy tych spotkań rokrocznie odnoszą sukcesy w konkursach plastycznych. Z kolei starszą młodzież (od 13 roku życia) zapraszamy na lekcje gry na gitarze (w programie: swobodne poruszanie się po chwytach, podstawy muzyki rock, reggae, blues i jazz).


Koszt zajęć waha się od 25 do 40 zł za miesiąc.
Aby zapewnić dziecku miejsce w grupie należy zadzwonić pod numer 56 654-84-56
lub napisać e-mail na adres dommuz.okolna@gmail.com.
Więcej informacji na stronie: dommuz.pl


Bogatą ofertę zajęć dla dzieci i dorosłych posiada też filia Domu Muz przy ul. Poznańskiej. Wszystkich zainteresowanych placówka zaprasza 7 września w sobotę o godz. 11:00 na Drzwi Otwarte.

Na spotkaniu będzie można porozmawiać z instruktorami, wziąć udział w próbnych warsztatach i obejrzeć sale oraz pracownie. Zapraszamy również już zapisane osoby, gdyż warto zapoznać wcześniej dziecko z nowym miejscem i prowadzącym zajęcia. – mówi Joanna Łagan, instruktorka z Domu Muz.

Dom Muz Okólna Toruń - zajecia-dorośli
Dom Muz Okólna Toruń - zajecia-dzieci

[Dom Muz / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama