Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Drift Masters – Rozgrzewka w Toruniu

Drift Masters – Rozgrzewka w Toruniu 

[Drift Masters]

Wielkimi krokami zbliżają się zawody Drift Masters Grand Prix 2015. Apetyt na pewno zaostrzy DRIVE SEARCH, który odbędzie się na torze Moto Park w Toruniu w dniach 11 i 12 kwietnia. Będzie to sprawdzian, nie tylko dla pretendentów do udziału w zawodach Drift Masters Grand Prix, ale też dla zawodników, którzy otrzymali już licencje.

Drive Search w Toruniu, będzie świetną okazją dla fanów driftingu, do zapoznania się z zawodnikami. Publiczność będzie miała okazję przyjrzeć się bliżej eliminacjom do zawodów i pierwszym zmaganiom kierowców na torze. Dwudniowe treningi będą obejmowały zarówno jazdy indywidualne, precyzyjne, w parach oraz specjalne show dla publiczności. Warto też wspomnieć, że w niedzielę zamknie się pełna lista uczestników, którzy wystartują w lidze (do tej pory licencje otrzymało 24 kierowców).

Jak mówi Tomasz Chwastek – dyrektor Drift Masters Grand Prix: „Celem organizowanego Drive Search’u jest sprawdzenie nie tylko własnych umiejętności na torze, ale też sprawności samochodów. Chcemy aby wszyscy mieli równe szanse w zawodach – nie tylko licencjonowani kierowcy, ale także ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z driftingiem.

Wydarzenie w Toruniu jest szansą na przeprowadzenie treningu na bezpiecznym i profesjonalnie przygotowanym torze.” Drive Search daje możliwość starania się o „dziką kartę”, czyli upoważnienia do startu w Drift Masters Grand Prix oraz w zawodach zagranicznych. Przez cały sobotni dzień zawodnicy będą mogli wykonać badania techniczne samochodów i wziąć udział w warsztatach z psychologii sportu i autopromocji. Inauguracja Drift Masters Grand Prix 2015 odbędzie się w majowy weekend na Torze Jastrząb w Radomiu. Zawody zakończą się w październiku w Poznaniu.

Harmonogram:

11.04.2015r.

10:00 – otwarcie bram dla publiczności

11:00 – 14:00 – jazdy indywidualne pod kątem kwalifikacji. Jazda precyzyjna.

15:00 – 18:00 – jazda w parach, jazda agresywna, show dla publiczności.

12.04.2015

10:00 – otwarcie bram dla publiczności

11:00 – 13:00 – wolny trening w parach

13:00 – 15:00 – ocenianie jazd w parach uczestników Drive Search

[MT/Drift Masters]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama