Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Dzień dziecka z Młynem Wiedzy

Dzień dziecka z Młynem Wiedzy 

[foto: Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy]

W piątek (27 maja) koncertem zespołu Luxtorpeda przed Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy rozpocznie się trzydniowy piknik popularnonaukowy z okazji Dnia Dziecka.

Na parkingu przed Centrum powstanie naukowe miasteczko namiotowe, w którym będzie można spotkać się z naukowcami z regionu i skorzystać ze stanowisk przygotowanych przez centrum nauki. Po raz pierwszy na pikniku powstanie strefa “Wmiksuj się zawodowo”, w której z aktywnościami edukacyjnymi zaprezentują się szkoły zawodowe i techniczne z Torunia. Podczas pikniku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy pokaże najnowszy eksponat, który tematyką nawiązuje do wystawy „Wmiksuj się”, wyjaśniającej zagadnienia fizyki dźwięku.

W piątkowy wieczór dla uczestników pikniku zagra zespół LUXTORPEDA. Początek koncertu zaplanowano na godzinę 19:00. Wstęp jest bezpłatny.

W sobotę i niedzielę (28-29 maja) Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza w godz. 10:00-18:00 na piknik popularnonaukowy. – Nie chcemy na razie zdradzać w pełni, co przygotowaliśmy wspólnie z naszym partnerami – mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. – Dopracowujemy jeszcze szczegóły, aby uczestnicy pikniku jak najlepiej mogli bawić się nauką. Ale już dzisiaj warto zarezerwować sobie ostatni weekend maja na spędzenia czasu w naszym Centrum – dodaje.

Dzien Dziecka 2016 z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Podczas pikniku dostępnych będzie kilkanaście stanowisk edukacyjnych, trenażer lotniczy, Atomowy Bubble Soccer, możliwość oznakowania rowerów czy też stworzenia gigantycznych baniek mydlanych. – Szczegółowy program ogłosimy w tygodniu poprzedzającym piknik. Zachęcam do śledzenia naszej strony internetowej i mediów społecznościowych. Po raz drugi szykuje się prawdziwa „Naukowa petarda” – mówi rzecznik Młyna Wiedzy.

Wcześniej z aktywnościami Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie można spotkać się podczas wydarzeń Bydgoskiego Festiwalu Nauki: 20 maja przed galerią „Solną” w Inowrocławiu, a dzień później na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. 27 maja w godz. 14:00-17:00 na Rynku Staromiejskim w Toruniu centrum nauki przeprowadzi pokazy fizyczno-chemiczne.

Informacje o ofercie centrum są dostępne na stronie: http://mlynwiedzy.org.pl

[Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama