Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Dzień Sąsiada na Lewobrzeżu

Dzień Sąsiada na Lewobrzeżu 

dni_sasiada_small

Mieliście kiedykolwiek możliwość obejrzenia w jednym miejscu dobrej wystawy fotograficznej, przystrzyżenia włosów, skosztowania domowych wypieków, chleba na zakwasie i ziół, napisania pozdrowień do sąsiada, czy zrobienia sobie na miejscu zdjęcia ze swoimi sąsiadami? Jeśli nie – to zapraszamy na Dzień Sąsiada, czyli festyn sąsiedzki, który odbędzie się 11 listopada o godz. 13.00 w Mobilnym Domu Kultury przy ul. Łódzkiej 58. Święto Niepodległości w tym roku będziemy świętować wspólnie – po sąsiedzku, pobudzając mieszkańców do aktywnego tworzenia społeczności sąsiedzkiej.

Na Dniu Sąsiada, który będzie efektem samoorganizacji mieszkańców Lewobrzeża, będzie można spotkać: Beatę – fryzjerkę z ul. Plebiscytowej i bezpłatnie przystrzyc lub uczesać sobie włosy, Ewę i Teresę – które zapraszają do kawiarenki sąsiedzkiej na domowe wypieki i pycha kawę, Basię – która będzie zapraszać was do podzielenie się swoimi pomysłami, potrzebami sąsiedzkimi, Ewę – z którą będziecie mogli stalówką i tuszem wypisać pozdrowienia do swoich sąsiadów, Anię – która Polaroidem będzie tworzyła galerię sąsiedzką, czy Martę – częstującą swoim chlebem na zakwasie. A w między czasie wszyscy będą mogli wziąć udział w sąsiedzkim kinie, w którym zaprezentują się filmy poklatkowe przygotowane przez uczestników warsztatów, które odbywały się w październiku w Domu Muz na Rudaku. Przybywajcie i weźcie sąsiada, z którym prędzej czy później się dobrze gada.

dni_sasiada_1
dni_sasiada_3
dni_sasiada_2

Wszystkie atrakcje sąsiedzkie są bezpłatne. Kolejne Dni Sąsiada planowane są na 16 listopada na godz. 13.00 w Domu Muz na ul. Okólnej 169 i 23 listopada na godz. 13.00 w Domu Muz na ul. Poznańskiej 52.

Projekt Dni Sąsiada jest realizowany we współpracy z Domem Muz ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Inicjatywy Lokalne Dom Kultury +.

Więcej informacji:
dommuz.blogspot.com
mobilnydomkultury.blogspot.com
Agnieszka Szczepańska – 691 020 234

[Dom Muz / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama