Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Eurosport Speedway Best Pairs

Eurosport Speedway Best Pairs 

[erix - sxc]

Podczas poniedziałkowej (15 kwietnia) konferencji prasowej poznaliśmy szczegółowe informacje na temat czerwcowej imprezy noszącej miano Eurosport Speedway Best Pairs. Zapowiada się kolejne wielkie widowisko na okazałym toruńskim obiekcie – Motoarenie.

Wydarzenie, do którego dojdzie 8 czerwca będzie wspierane przez Wydział Sportu i Turystyki Miasta Torunia. – Toruń stara się organizować coraz więcej imprez żużlowych na najwyższym światowym poziomie. Chwała za świetny pomysł dla przedstawicieli firmy One Sport. Pamiętam rok 2011, kiedy to właśnie na Motoarenie odbył się mecz Polska – Reszta Świata. My wówczas przyglądaliśmy się, jak to wypadnie i mogę powiedzieć, że egzamin został zdany przez organizatorów, dlatego też teraz jesteśmy razem, współpracujemy i wspieramy zawody Eurosport Speedway Best Pairs – powiedział Jarosław Więckowski, dyrektor WSiT UM.

O wizji i głównych zamysłach powstania tego turnieju opowiedział przedstawiciel firmy One Sport. – Sam pomysł zorganizowania tego typu przedsięwzięcia rodził się tak naprawdę przez krótką chwilę w naszych głowach. Szukaliśmy imprezy, której brakuje w kalendarzu sportu żużlowego. Mieliśmy kilka wizji, ale jesteśmy przekonani, że ta, na którą postawiliśmy okaże się najlepsza. Podpisując umowę z Eurosportem na pokazywanie Indywidualnych Mistrzostw Europy, do których mamy w tym roku prawa, dostaliśmy taki bonus w postaci piątej imprezy do zaprezentowania na żywo. Podobnie jak turniej Speedway European Championships tak i Eurosport Speedway Best Pairs chcemy pokazać całemu światu. Obecna sytuacja pozwala stworzyć event na najwyższym sportowym poziomie, a ze swojej strony dołożymy starań, by podobnie było od strony organizacyjnej – mówił na spotkaniu z dziennikarzami Karol Lejman.

O nadanie odpowiedniego rozgłosu tejże imprezie zadbała wespół z organizatorami stacja Eurosport. – Pamiętam spotkanie w Paryżu, kiedy negocjowaliśmy naszą umowę i jeden z naszych szefów przybył z całym stosem kartek i w bardzo szczegółowo zaplanowanym terminarzu staraliśmy się znaleźć datę, która pasowałaby obu stronom.

Zarówno One Sport, jak i Eurosport zabiegały o możliwie najbardziej atrakcyjny termin i godzinę. Chcieliśmy bowiem zapewnić należytą oprawę temu wydarzeniu i promocję – przybliżył kulisy negocjacji przedstawiciel polskiego oddziału stacji Radosław Jaworski.

[MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama