Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Festiwal Architektury i Wzornictwa TORMIAR ciągle trwa! CSW w Toruniu

Festiwal Architektury i Wzornictwa TORMIAR ciągle trwa! CSW w Toruniu 

[CSW]

2 edycja najfajniejszego festiwalu designu w mieście wciąż trwa! Do października oglądać można festiwalowe wystawy, a w najbliższą niedzielę zapraszamy na problemowe oprowadzanie po wystawie z kuratorem Tormiaru, Cezarym Lisowskim, który opowie o tym, ile naprawdę wart jest na rynku sztuki polski dizajn z PRLowską metryczką .

28 lipca, we wtorek, zapraszamy natomiast na spotkanie z twórczyniami i redaktorkami jednego z najciekawszych magazynów na rynku wydawniczym. ” Zwykłe Życie” to “magazyn o prostym życiu wśród ludzi, miejsc i rzeczy”. Główne autorki i twórczynie magazynu, Agata Napiórska i Marta Mach, opowiadają na jego łamach o prostych przyjemnościach w duchu slow life, piszą o rzemieślnikach starego i młodego pokolenia, tworzących piękne przedmioty codziennego użytku z szacunkiem do rzemiosła. Magazyn dotyka też zjawisk związanych ze współczesną kultura, prezentując sylwetki artystów – ilustratorów, fotografów, pisarzy i projektantów.

Zwykłe Życie jest patronem medialnym festiwalu TORMIAR.

/ 26 lipca 2015, niedziela
godz. 16.00
Cezary Lisowski “Ale ile to jest warte? Polski dizajn na rynku sztuki” – problemowe oprowadzanie po wystawie “Wszechstronni Rzemieślnicy i Utalentowani Artyści. Spółdzielnia RZUT 1935 – 1996″

/ 28 lipca 2015, wtorek
godz. 18.00
“Opowieści o Zwykłym Życiu” – Spotkanie Martą Mach i Agatą Napiórską – redaktorkami naczelnymi i wydawczyniami magazynu Zwykłe Życie.

[MT/CSW]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama