Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Gagarina w kosmicznych barwach

Gagarina w kosmicznych barwach 

malowanie_0

W minioną niedzielę w ramach akcji Dulux Let’s Colour ponad sześciuset mieszkańców wspólnie odmalowało 600 m2 toruńskiego budynku przy ulicy Gagarina 152. Fasadę ozdobiły rakiety i planety, nawiązując w ten sposób do najsłynniejszego astronoma – Mikołaja Kopernika.

W niedzielne przedpołudnie miłośnicy kolorów oraz Torunia spotkali się przy pawilonie handlowym, aby podjąć wyzwanie marki Dulux i wspólnie zmienić wygląd budynku. Prócz przewodniego kosmicznego motywu, na muralu pojawiła się również opolska muszla koncertowa – upamiętniająca rywalizację Opola i Torunia w pierwszym etapie głosowania. W ten symboliczny sposób oba miasta postanowiły podkreślić istotę wspólnego zwycięstwa.

Choć z początku Toruń przywitał nas deszczową pogodą, jak na zamówienie, o godzinie 10.00 niebo rozpogodziło się i można było przystąpić do malowania. To już ponad 20 malowanie, kiedy dopisała nam doskonała aura – mówi Piotr Cywiński, przedstawiciel marki Dulux.
malowanie_3
malowanie_1
malowanie_2
malowanie_4

Od początku duże zaangażowanie ze strony mieszkańców, sprawiło, że połączonymi siłami do 13.00 udało nam się skończyć cały projekt. Do przygotowania budynku przeznaczyliśmy ponad 130 litrów na jedną warstwę. W sumie zużyliśmy prawie 400 litrów kolorowych farb na trzy warstwy, którymi został pokryty pawilon – dodaje P. Piotr

8 kwietnia br. roku ruszyła trzecia edycja akcji Dulux Let’s Colour, której celem jest zachęcanie do wspólnego odmieniania rzeczywistości za pomocą koloru. W pierwszej turze ponad 81700 osób poparło Opole, które zgłosiło do rywalizacji bulwar im. Karola Musioła nad Odrą. Niewiele mniej, bo aż 81540 głosów oddano na Toruń i pawilon handlowy przy ulicy Gagarina.

Na tym jednak nie koniec! Już we wrześniu zapraszamy wszystkich na wspólne malowanie kolejnej toruńskiej zwycięskiej lokalizacji – Klubu Studenckiego Kotłownia. W ramach drugiej tury miejsce to uzyskało ponad 5500 głosów w kategorii powyżej 200 tys. mieszkańców.

[Dulux / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama