Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Gdzie w Toruniu ukryła się nauka?

Gdzie w Toruniu ukryła się nauka? 

Start_Poszukiwaczy_Zaginionej_Nauki_FB

Na to pytanie pomoże znaleźć odpowiedź Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. 14 października rozpoczyna się pierwsza popularnonaukowa zabawa – „Poszukiwacze zaginionej nauki”. Przez trzy tygodnie uczestnicy będą odkrywać sekrety nauki. W soboty odkrywcy spotkają się na piknikach w przestrzeni miejskiej Torunia.

Zabawa jest adresowana do dzieci wraz z opiekunami oraz młodzieży, zaś sobotnie imprezy będą miały charakter otwartych pikników popularnonaukowych – mówi Maria Tuchowska z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Gra „Poszukiwacze zaginionej nauki” polega na samodzielnym wykonaniu zadań lub rozwiązaniu zagadek przygotowanych przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. W pierwszym tygodniu tematem przewodnim jest „Podróbka czy oryginał, czyli o fałszerstwach w sztuce”…i nie tylko.

Aby wziąć udział w grze trzeba zarejestrować się na stronie: mlynwiedzy.org.pl/poszukiwacze, wypełnić formularz zgłoszeniowy i od poniedziałku rozwiązywać zadania, nadsyłane na adres poczty elektronicznej.

Każdy z uczestników zabawy otrzyma każdego dnia dwie karty. Jedna z nich będzie zawierała zadanie lub zagadkę. Druga z kolei będzie pełniła rolę informacyjną, wyjaśniającą różne zjawiska, procesy bezpośrednio związane z tematyką danego tygodnia.

Na stronie gry zostały zamieszczone również dwa zadania fakultatywne, które można realizować przez cały czas trwania zabawy. – Jednym z zadań jest stworzenie przewodnika po nowoczesnym Toruniu – wyjaśnia Marcin Centkowski, specjalista ds. kontaktów z mediami. – Chcemy, aby uczestnicy znaleźli i opisali jak największą liczbę nowoczesnych budynków, dzieł sztuki i różnorodnych elementów przestrzeni miejskiej – dodaje.

19 października odbędzie się pierwszy piknik, w trakcie którego zostaną ocenione zadania z całego tygodnia. – Na naszych gości będą czekały podświetlone, podgrzewane, pełne przygód namioty – mówi Marcin Centkowski. – Podczas sobotnich pikników sprawdzimy prawidłowość rozwiązanych zadań lub zagadek. To także okazja do zdobycia dodatkowych punktów za obecność i kolejne zagadki. Wszystkich mieszkańców Torunia zapraszamy do zabawy z nauką razem z nami – zachęca.


Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy pierwszych gości przywita w samo południe 9 listopada.


[Młyn Wiedzy / MT]

Komentarz do: Gdzie w Toruniu ukryła się nauka?

  1. Wanka

    Poziom promocji centrum oceniam jako mierny. Dziś, drugiego dnia otwarcia, tłumów nie było, być może o dlatego, że mało kto wiedział a jak wiedział to trafił. A szkoda bo inicjatywa świetna a poziom wystaw oceniam jako światowy.. ale wyszło jak zwykle..

     

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama