Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Historia trójmiejskiej sceny alternatywnej w CSW

Historia trójmiejskiej sceny alternatywnej w CSW 

alternatywa

W najbliższy piątek CSW zaprasza na spotkanie z fenomenem trójmiejskiej sceny alternatywnej lat 80-tych. Będzie można zobaczyć film dokumentalny Yacha Paszkiewicza, który opowiada o postaciach tworzących wyjątkowe środowisko kulturalne i muzyczne Wybrzeża w stanie wojennym. W programie wieczoru zaplanowano także spotkanie z autorem filmu oraz z jednym z najbardziej charyzmatycznych, oryginalnych i kontrowersyjnych przedstawicieli tego środowiska – Tymonem Tymańskim.


8.04.2016, piątek
godzina 20:00
Kino CSW


“Historia trójmiejskiej sceny alternatywnej” – film Yacha Paszkiewicza i Radka Jachimowicza to prawie godzinny dokument o narodzinach zjawiska socjologicznego, muzycznego i artystycznego na Wybrzeżu w latach 1983-1987.

Autorzy ustami ponad 50 rozmówców opowiadają historię wspólnoty młodych ludzi, którzy zintegrowali swoje pasje i marzenia w szarym okresie stanu wojennego. Muzyczna Scena Trójmiasta była w tym czasie awangardą i promieniowała na cały kraj.

Zespoły takie, jak Bielizna, Pancerne Rowery, Po Prostu, Apteka, Oczi Cziorne, Bóm Wakacje w Rzymie, Polish Ham i wiele innych budowały alternatywny świat w ponurej rzeczywistości, a niektóre przetrwały do naszych czasów.

Ceny biletów na seans filmowy:
14 zł bilet normalny,
12 zł bilet ulgowy

[CSW Toruń / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama