Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Jazzowe Zaduszki [Dom Muz]

Jazzowe Zaduszki [Dom Muz] 

zaduszki_jazzowe

W niedziele (03.11.2013) o godz. 19:00 Dom Muz przy ul. Podmurnej 1/3 zaprasza na XI Zaduszki Jazzowe w wykonaniu Eljazz Quintet. Usłyszymy muzykę m.in. Krzysztofa Komedy, Andrzeja Kurylewicza, Cannonballa Adderley’a, George’a Gershwina, Toots Thielemansa i innych.

Eljazz Quintet założony został w roku 2005, a w skład zespołu wchodzą doświadczeni dobrze już znani w naszym mieście muzycy jazzowi, posiadający w swoim dorobku udział w wielu koncertach i festiwalach. Każdy z muzyków reprezentuje swój indywidualny styl, który rozwijał we własnych projektach muzycznych. Znakomity kontakt z publicznością podparty najwyższa jakością wykonawczą sprawią, że każdy koncert jest przyjmowany entuzjastycznie. U muzyków Eljazz Quintet, wyczuwa się radość grania i spontaniczność.

Malowniczość i delikatność improwizowanych fraz Bogdana Hołowni przeplata się z ekspresyjnymi i mocnymi dźwiękami saksofonu i trąbki Adama Wendta i Marcina Gawdzisa. Ogromna porcja swingu podparta klasycznym akompaniamentem sekcji rytmicznej i pełne ekspresji sola trąbki saksofonu i fortepianu zaspokajają gusta najwybredniejszych słuchaczy. Muzycy Eljazz Quintet potrafią przenieść słuchacza w czasy największego rozkwitu jazzu, toteż czeka nas wiele emocji i wzruszeń.

Wystąpią:
Bogdan Hołownia – piano
Andrzej “Bruner” Gulczyński -bass
Marcin Gawdzis – trumpet
Adam Wendt – sax
Józef Eliasz – drums


 

XI Zaduszki Jazzowe – Niedziela 03.11.2013 o godz. 19:00
Dom Muz ul. Podmurna 1/3
Bilety: 25 zł / 30 zł


[Dom Muz / MT]

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama