Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Juranalia – czyli Juwenalia UMK 2016

Juranalia – czyli Juwenalia UMK 2016 

[UMK Toruń]

W dniach 19-21 maja potrwają Juwenalia Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tegoroczne święto studentów odbędzie się pod hasłem „Juranalia 2016”.

Oficjalnym początkiem Juwenaliów będzie tradycyjny pochód, który wyruszy w czwartek (19 maja) o godz. 19.00 spod Domu Studenckiego nr 6 przy ul. Słowackiego i przejdzie w kierunku sceny głównej przy Collegium Humanisticum UMK (ul. Bojarskiego 1). Tam nastąpi wybór Króla i Królowej Juwenaliów, a także symboliczne przekazanie przez władze Torunia kluczy do miasta. Pochód poprzedzi wspólna „jurajska fota”, do której studenci w juwenaliowych strojach zapozują o godz. 18.30 przy pomniku Kopernika na Rynku Staromiejskim.

Juwenalia na UMK to również atrakcje muzyczne, W tym roku na Bielanach zagrają: Sztokholm, Zeus, Małpa i Kuban (czwartek), Majestic, Bethel, Mesajah & Riddim Bandits, Jamal (piątek), Rozes, Decapitated, Lady Pank, Gooral (sobota).

Podczas Juranaliów 2016 odbędzie się także szereg wydarzeń plenerowych: tradycyjny mecz w błocie, śniadanie na trawie, juwenaliowy wyścig autostopowy, bieg piwny, turnieje, gry miejskie i geocaching. Największe muzyczne hity prehistorii zabrzmią w Od Nowie podczas Dancingu Juwenaliowego. Wstęp jest wolny dla studentów, absolwentów i pracowników UMK. Początek zabawy w czwartek o godz. 21:00.

plakat_juranalia_2016_juwenalia_UMK_torun

[UMK Toruń / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama