Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » KATAR – są nagrody za fotografię

KATAR – są nagrody za fotografię 

w zyciu jak w teatrze

W piątkowe popołudnie w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego W życiu jak w teatrze, który został zorganizowany w ramach XXII Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu w dziedzinie Fotografii.

W konkursie wzięło udział 30 fotografików-amatorów z województwa kujawsko-pomorskiego. Jury w składzie: dr Anna Kola – pracownik Zakładu Plastyki Intermedialnej UMK, członek Związku Polskich Artystów Plastyków i Związku Polskich Artystów Fotografików, Monika Bojarska – historyk sztuki, autorka projektów graficznych, instruktor plastyki WOAK oraz Andrzej Skowroński – fotografik, członek ZPAF.

Pierwszą nagrodę przyznało Paulinie Wydrzyńskiej z Chełmna, dwie drugie nagrody otrzymały: Izabela Łepek z Chełmna oraz Joanna Nacfalska z Czarnkowa trzecią nagrodę – również ex aequo – przyznano Tomaszowi Karpińskiemu ze Świecia i Agnieszce Trawczyńskiej z Bydgoszczy. Honorowe wyróżnienie otrzymał Szymon Niemczewski.

Wystawa pokonkursowa W życiu jak w teatrze prezentowana jest w Galerii Spotkań WOAK przy ulicy Szpitalnej 8 do końca czerwca. Do udziału w ekspozycji zaproszono 25 uczestników konkursu, którzy w różny sposób interpretowali temat przewodni Konfrontacji.

Prace nagrodzonej pierwszą nagrodą Pauliny Wydrzyńskiej to przykład doskonale zrealizowanej i pomysłowej fotografii kreacyjnej. Bohaterką sesji jest młoda kobieta, która pokazana została w scenerii wiejskiej. Aranżowane sytuacje zdominowała groteska, dzięki czemu zachowana została stylistyczna spójność całej sesji. W pracach Tomasza Karpińskiego pojawiają się natomiast elementy absurdu. Autor inscenizował humorystyczne sytuacje, następnie fotografował je w taki sposób, aby owe absurdalne aspekty scenki podkreślić. Zdjęcia Joanny Nacfalskiej zdominowane zostały z kolei przez poszukiwania formalne. Dla niej tytułowy Teatr… to przede wszystkim światło i sposób, w jaki wydobywa ono szczegóły scenerii.

Tomasz Karpiński "Baliolot"

Tomasz Karpiński
“Baliolot”

Agnieszka Trawczynska "Searching"

Agnieszka Trawczynska
“Searching”

Joanna Nacfalska "Teatr cieni - USG"

Joanna Nacfalska
“Teatr cieni – USG”

Paulina Wydrzyńska "Dark lantern"

Paulina Wydrzyńska
“Dark lantern”

Fotografie, które można oglądać w Galerii Spotkań WOAK w różnym stopniu wykorzystują tradycję fotografii kreacyjnej. Autorzy mają też różne źródła inspiracji i w różnych kierunkach podążają w swoich twórczych poszukiwaniach. Dzięki temu wystawa jest zarazem różnorodna, i spójna.

Wystawę oglądać można do końca czerwca.


7-30 czerwca 2013 r.
Galeria Spotkań WOAK, ul. Szpitalna 8
Wstęp wolny

[WOAK / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama