Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Koncert Lata ZET i Dwójki na Motoarenie

Koncert Lata ZET i Dwójki na Motoarenie 

Wilki_RG_fot Eurozet_Studio69

Toruń to trzeci przystanek na tegorocznej trasie koncertowej „Lato ZET i Dwójki”. Już 11 sierpnia zawita tu plejada muzycznych gwiazd, a wśród nich m.in. Brainstorm, Bracia, IRA, Blue Cafe, Wilki, Pectus i inni. Koncert „Lato ZET i Dwójki” będzie można zobaczyć „na żywo” również w TVP2. Początek transmisji o godz. 20.05.

Multimedialna scena stanie na toruńskiej Motoarenie (ul. Pera Jonssona 7). Zobaczymy największe gwiazdy polskiej muzyki. Wystąpią Wilki, których piosenki znają wszyscy niezależnie od wieku i płci. Czy jest ktoś, kto nie zaśpiewa słynnej „Baśki”? Obok nich wystąpią kolejni weterani polskiej sceny – zespół IRA od ponad ćwierćwiecza cieszący się niesłabnącą popularnością.

W tym roku grupa wydała swój dziesiąty już album zatytułowany „X”. Zobaczymy Braci, czyli Piotra i Wojtka Cugowskich z zespołem. Z pewnością zagrają utwory ze swojej najnowszej płyty „Zmienić zdarzeń bieg”. Na scenie pojawią się też inni bracia – bracia Szczepanik, tworzący znany i lubiany zespół Pectus. Niewątpliwie wielu fanów będzie czekało na występ Juli – artystki młodego pokolenia, której debiutancki album „Na krawędzi” otrzymał status „Złotej Płyty”. To właśnie z niego pochodzą trzy największe przeboje wokalistki – „Za każdym razem”, „Nie zatrzymasz mnie” i „Kiedyś odnajdziemy siebie”. Ponadto na koncercie „Lato ZET i Dwójki” w Toruniu zagrają Blue Cafe, Mezo i Juliusz Kamil (The Voice of Poland).

Pectus_fot Eurozet_Studio69
Blue_Cafe_fot Eurozet_Studio69
Wilki_RG_fot Eurozet_Studio69
Bracia_fot Eurozet_Studio69

Zagraniczną gwiazdą koncertu będzie Brainstorm. Łotewski zespół, który serca europejskiej publiczności podbił przebojem „Maybe”. Mało kto wie, że grupa ma już na swoim koncie jedenaście płyt. Cieszy się wielką popularnością w rodzimym kraju. W oryginale nazywają się Prāta Vētra.

Podczas koncertu w głosowaniu SMSowym zostanie wyłoniony najlepszy występ wieczoru. Zwycięzca jeszcze raz zaśpiewa dla zgromadzonej publiczności.

Koncert poprowadzą Tomasz Florkiewicz (Radio ZET) oraz Tomasz Kammel (TVP2). Ci, którzy nie zdołają pojawić się 11 sierpnia na Motoarenie, będą mogli śledzić transmisję całego wydarzenia na antenie TVP2. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Wstęp wolny. Początek transmisji na antenie TVP2 o 20.05. Część druga – godz. 21.05. Koncert będzie można usłyszeć również na antenie Radia ZET.

[Radio ZET / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama