Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Kreatywne Ferie z CSW

Kreatywne Ferie z CSW 

[fot. Natalia Miedziak]

Jak co roku, CSW przygotowało coś specjalnego dla wszystkich dzieciaków, które ferie zimowe spędzają w mieście. W pierwszym tygodniu leniuchowania zapraszamy Was na specjalne warsztaty z jedynym w Polsce rysunkowym TEATREM JAWORSKI – w programie nie tylko tworzenie wspólnego scenariusza spektaklu i własnych, narysowanych bohaterów, ale także przedstawienie!

W drugim tygodniu ferii zapraszamy wszystkie dzieci do Labsenu na parterze CSW, gdzie czekać będą stanowiska warsztatowe, przy których będzie można twórczo szaleć! Zapraszamy na FERIE W CSW!


// Ferie w CSW (pierwszy tydzień) //
4-7.02. (wtorek-piątek) – w godz. 11.00-13.00
8.02.2014 -(sobota) – spektakl o godz 12.00

wiek: 10-13 lat
miejsce : LABSEN
opłata 30zł/ os za cały cykl
obowiązują zapisy pod nr tel. 56 610 97 16

Warsztaty z TEATREM RYSUNKOWYM JAWORSKI
Podczas warsztatów dzieci stworzą własny scenariusz, według którego wykreują i narysują bohaterów spektaklu. W wyniku ich pracy powstanie przedstawienie, złożone z kilku krótkich etiud, które po połączeniu stworzą zabawną całość. Opiekę artystyczną nad projektem obejmie Damian Droszcz.

Kilka słów o Teatrze Jaworski:
Twórcą tej inicjatywy jest Paweł Jaworski – satyryk, rysownik, reżyser, scenarzysta radiowy i filmowy. Swoje rysunkowe postaci autor przenosi w przestrzeń sceny, wzorowanej na popularnych w XIX wieku teatrach papierowych. Jaworski uwalnia swoje rysowane postaci z ramek i umieszcza je w przestrzeni 2,5 metrowej sceny zbudowanej z najszczerszego kartonu. Rysunkowi aktorzy nazywani są przez swego twórcę – „ rysynkami ”, zamiast pacynkami, czy kukiełkami.

„Rysynkom” użycza głosu stały zespół aktorów Teatru Jaworski oraz aktorzy zapraszani z zewnątrz, a ilustrację muzyczną do spektakli rysunkowych, tworzą, na żywo , zapraszani muzycy. Poetyka, w jakiej utrzymana jest ta nowa forma teatru, nadaje mu miano pionierskiego. Głównym celem działalności Teatru Jaworski jest wprawienie widza w dobry nastrój !


// Ferie w CSW (drugi tydzień) //
11-16.02.2014.
wiek: bez ograniczeń
miejsce : LABSEN w godz. otwarcia CSW
bezpłatnie!

TWÓRCZE DZIAŁANIA W LABSENIE DLA KAŻDEGO! Czekają na Was materiały plastyczne, nasze karty edukacyjne oraz gry i zabawy.

[CSW Toruń / MT]
[zdjęcia: Natalia Miedziak]]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama