Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Kurs samoobrony dla kobiet

Kurs samoobrony dla kobiet 

Weekendowe seminarium dla kobiet z samoobrony

W związku z organizowaną w Toruniu w miesiącu maju akcją pod nazwą XXVII MIESIĄC DLA ZDROWIA toruńska Straż Miejska zorganizowała dwudniowe seminarium dla kobiet z zakresu samoobrony. Kurs obejmował 12 godziny praktyczno – teoretycznych, które były realizowane 11 i 12 maja 2013 roku. W ramach szkolenia praktycznego instruktor samoobrony Straży Miejskiej uczył kobiety podstawowych technik i chwytów samoobrony.


Panie dowiedziały się między innymi, jak zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom oraz jak postępować, gdy dojdzie do ewentualnej napaści. Uczestniczki kursu poznały także, jak wykorzystać do samoobrony przedmioty codziennego użytku np. torebkę, klucze czy też parasolkę. Ponadto uczestniczki szkolenia wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez psychologa Straży Miejskiej. Ich celem było przekazanie informacji na temat sposobów unikania ewentualnego zagrożenia: w mieszkaniu, w środkach komunikacji publicznej, samochodzie, czy na prywatce. 

Weekendowe seminarium dla kobiet z samoobrony Weekendowe seminarium dla kobiet z samoobrony Weekendowe seminarium dla kobiet z samoobrony

[Straż Miejska / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama