Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Marcin Czubala w NRD

Marcin Czubala w NRD 

Marcin Czubala Torun NRD

Klub NRD zaprasza w piątek 15 listopada na imprezę z Marcinem Czubalą w roli głównej. Dla wielu fanów sceny house i techno jest to zdecydowanie najlepszy polski DJ oraz producent, który swoją karierę rozpoczął w 1995 roku.


Marcin Czubala w NRD klub NRD ul. Browarna 6
15.11.2013 Piątek, Start 21:00
Wejście 15 pln


Marcin Czubala
Co wyróżnia Marcina od przeciętnego artysty techno? Częściowo fakt, że jest Polakiem i nie mieszka w Berlinie. Z pewnością też jego zaplecze i warsztat osadzony w muzyce klasycznej – w przeszłości wziął udział w ponad 300 koncertach i festiwalach. Jednak przede wszystkim jego własny i oryginalny styl.

Z jednej strony osadzony w minimal house i techno, z drugiej zaś obudowany charakterystycznymi, zmysłowymi i pełnymi dynamiki aranżacjami i nowatorskimi dźwiękami.

Cofnijmy się kilkanaście lat – Marcin swoją karierę dj-ską i jako producent rozpoczął w roku 1995. Po 4 latach powołał do życia pierwszy polski label Currently Processing wydający muzykę na winylach i rozpoczął współpracę z zagranicznymi wydawnictwami. Można tu wymienić chociażby Neue Heimat, Morris Audio, czy Lasergun. Do roku 2006 wydał 17 singlii i 1 album.

Największy blask w jego karierze przyniosła jednak współpraca z berlińską wytwórnią Mobilee, która rozpoczęła sie równo w styczniu 2007 roku. W bardzo krótkim czasie, zaledwie po 6 miesiacach współpracy, wyszły 2 single – “Super Constellation” oraz “Octopus”. Oba były dużym sukcesem i zaowocowały, kolejnym singlem “I Am You” w styczniu 2008 roku oraz albumem “Chronicles of Never” i zapowiadającym go singlem “Berolina”.

Album “Chronicles of Never” jest z pewnością najbardziej dojrzałą płytą na koncie Marcina. Światło dzienne ujrzał w pierwszym tygodniu października 2008 roku. Dostępny w formie CD, 2×12″ winyl oraz w postaci cyfrowej MP3/WAV.


 

Marcin Czubala Torun NRD big 2

[MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama