Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Maximilian Skiba [NRD]

Maximilian Skiba [NRD] 

Maximilian Skiba Torun NRD

Klub NRD zaprasza w sobotę 23 listopada na imprezę z Maxymilianem Skibą w roli głównej. Max należy do nielicznych polskich artystów goszczących na międzynarodowych playlistach djskich. Od lat z sukcesami nagrywa muzykę ze swoim międzynarodowym zespołem The KDMS produkując jednocześnie numery i remixy dla solowego projektu, komponując dla innych artystów, a także na potrzeby branży modowej.


Maximilian Skiba, Klub NRD ul. Browarna 6
23.11.2013 Sobota, Start 21:00
Wejście 10 pln


Maximilian Skiba
Max Skiba to polski producent, który od lat z sukcesami nagrywa muzykę ze swoim międzynarodowym zespołem The KDMS produkując jednocześnie numery i remixy dla solowego projektu, komponując dla innych artystów, a także na potrzeby branży modowej.

Jego muzykę grają dje i radia z całego świata, piosenki Maxa trafiły do playlisty Air France oraz różnych magazynów, tj. I-D, Tsugi, Mixmag,Trax oraz na składanki Defected, Hed Kandi czy Hugo Boss. Wraz ze swoim zespołem, o którym The Guardian napisał “Chic Freaks” zdobył nominacje do nagród muzycznych oraz odbył trasy koncertowe po Europie, Azji, a ostatnio po Stanach Zjednoczonych.

Zadebiutował w 2005 roku płytą wydaną dla Boxer Recordings, która zawędrowała do czołówki legendarnego CBS top 100. Jego remix dla utworu “Bonaire” został wybrany przez polskie Radio Bis “Remixem roku 2007″. W między czasie otrzymał wraz z kolegami z King Of Kong nagrodę Aktivist’a i re-komponował klasyki Chopina na potrzeby składanki “Astigmatic Inspired By Chopin”.

W 2009 roku na niemieckiej wytwórni Gomma Records ukazał się pierwszy singiel jego projektu The KDMS, który współtworzy z wokalistką Kathy Diamond. Utwór zremixował sam Nicky Siano (rezydent legendarnego nowojorskiego Studia 54), a kawałek został wyróżniony wśród singli roku 2009 w Radiu Roxy oraz pojawił się na wielu składankach m.in. VA – Toolroom Knights od Jaguar Skills – gwiazdy BBC Radio 1.

Miesiąc później paryska wytwórnia Skylax Records wydała ep, która została oceniona 9/10 przez francuski magazyn Trax, a utwór “Monster” towarzyszył pokazom mody podczas londyńskiego tygodnia mody oraz trafił do ekskluzywnego mixu Mylo, który wydany był przez brytyjski MixMag! Opiniotwórczy portal Porcys.com uznał go za jeden z najważniejszych polskich numerów wydanych w ciągu ostatniego dziesięciolecia!

Na początku 2010 roku ukazał się nowy album Noviki, gdzie Max jest współautorem i producentem dwóch kawałków, w tym tytułowego Lovefinder’a. Album zgarnął Fryderyka w kategorii płyta roku, muzyka klubowa. Późniejszy co-remix Maxa dla kawałka “Hall of Shame” rozgrzewał parkiety przy setach takich sobistosci jak Erol Alkan, czy Aeroplane oraz znalazł się w mixie podsumowującym najlepsze kawałki 2010 roku brytyjskiego duetu Jaymo & Andy George z BBC Radio One, sam Max natomiast pod koniec roku reprezentował nasz kraj podczas targów Expo 2010 w Shanghai’u.

Późniejsze działania skupiają się głównie wokół The KDMS, który w zeszłym roku podsumował dotychczasową działalność albumem Kinky Dramas & Magic Stories. Na płycie o której rozpisały się największe branżowe tytuły, tj. Guardian, Fact Mag, Resident Advisor, MagneticMag czy Groove, gościnnie udzielił się Alexis Taylor, głos zespołu Hot Chip. Płyta pozwoliła zespołowi wystąpić na festiwalach, ważnych przeglądach jak The Great Escape oraz odbyć trasy koncertowe w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Chinach, Korei Południowej, a ostatnio również w Stanach Zjdenoczonych. Zespół był oficjalnym supportem Brytyjskiej trasy koncertowej Little Boots, a wśród smietanki artystów, która grała piosenki z płyty znalazł się sam Snoop Dogg.

Przyszłe miesiące zaowocują nową solowa płytą na Internasjonal Records, singlem “Part Time Lovers”, remixem pod szyldem King Of Kong oraz zupełnie nowym projektem o bardziej rodzimym charakterze.


MAXIMILIAN SKIBA

[MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama