Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Miniorkiestra – Kapela Klezmerska

Miniorkiestra – Kapela Klezmerska 

miniorkiestra_small

Dom Muz przy ul. Podmurnej 1/3 zaprasza na koncert Miniorkiestry – Toruńskiej Kapeli Klezmerskiej, w programie koncertu muzyka klezmerska i grecka. Członkowie Miniorkiestry czerpią inspiracje z archaicznych nagrań zarejestrowanych na początku XX w., jak również z nowej muzyki.

O wykonywanej muzyce mówią: “Żadna z tradycji muzycznych nie powstaje z próżni. W muzyce klezmerskiej znane jest pojęcie tachnes – celu, funkcji. Muzyka pojawia się tam, gdzie musi spełniać ściśle określoną funkcję. Towarzyszy narodzinom, weselom, pogrzebom. Tak rodzi się duch muzyki. Niezależnie od tego, jak każdy z nas pojmuje tradycję, czy mniej, czy bardziej ortodoksyjnie, musimy uczyć się przede wszystkim pokory przed tradycją muzyczną i jej zakotwiczeniem w życiu człowieka. Jeśli powrót do źródeł ma być ożywczy, musimy najpierw nauczyć się słuchać”.

Zespół stworzył muzykę do spektaklu oraz filmu “Musix Box”, realizowanego przez Teatr Tamitutaj, jak również dramy “Shlemiel goes Torun” na motywach opowiadań Isaaca Bashevisa Singera w reżyserii Anity Dębskiej. Miniorkiestra od wielu lat związana jest z Domem Muz. Więcej informacji: miniorkiestra.art.pl

Po raz pierwszy zespół wystąpi w nowym składzie, który tworzą obecnie:
Mirek Bylicki – kontrabas, śpiew,
Paweł Szroeder – altówka,
Paweł Harłoziński – akordeon,
Rafał Jakubowski – gitara.


Koncert Miniorkiestry – Toruńskiej Kapeli Klezmerskiej
18 czerwca (wtorek) o godz. 19:00
Dom Muz ul. Podmurna 1/3
Wstęp wolny


miniorkiestra_plakat

 

 

[Dom Muz / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama