Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Mistrzostwa Europy w Szermierce U-23

Mistrzostwa Europy w Szermierce U-23 

szermierka

W rozpoczynających się w środę 5 czerwca Mistrzostwach Europy w Szermierce U-23, wystąpi 219 sportowców z 26 krajów. Ośmiu z nich będzie broniło medalowych miejsc z ubiegłorocznych mistrzostw w Bratysławie. Na planszach w Toruniu rywalizować będą reprezentacje: Austrii, Azerbejdżanu, Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Holandii, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Polski, Portugalii, Rosja, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Ukrainy, W. Brytanii, Węgier i Włoch. Najliczniejsze reprezentacje awizują Niemcy, Węgrzy, Włosi, Rosjanie i Polacy. Każda z tych ekip liczy po 24 sportowców. W sumie do zawodów zgłosiło się 95 zawodniczek i 124 zawodników.

Polska reprezentacja wystąpi w następującym składzie:
Floret kobiet:
Hanna Łyczbińska, Marta Łyczbińska (srebrny medal MP w Śremie), Monika Paliszewska, Emilia Rygielska; rez. – Anna Szymczak, Zuzanna Sobczak
Floret mężczyzn:
Piotr Janda, Michał Janda, Filip Płocharski (złoto MP), Maciej Włosek; rez. – Krzysztof Czerwiński
Szabla kobiet:
Matylda Ostojska, Marta Puda (brąz MP), Katarzyna Kędziora (złoto MP), Magdalena Pasternak; rez. – Martyna Wątora
Szabla mężczyzn:
Jakub Ociński (srebro MP), Marcin Wróbel, Mikołaj Grzegorek, Maciej Regulewski; rez. – Michał Kochan
Szpada kobiet:
Blanka Błach, Aleksandra Zamachowska, Natalia Królak, Martyna Swatowska; rez. – Magdalena Pawłowska
Szpada mężczyzn:
Seweryn Brzozowski, Filip Broniszewski, Kamil Wrona (brąz MP), Jan Sobiecki; rez. Mateusz Antkiewicz (brąz MP).

Podczas mistrzostw gościć będziemy w Toruniu Franciszka Jandę z Czech, prezydenta Europejskiej Federacji Szermierczej (EFC), Jacka Bierkowskiego, członka komitetu wykonawczego EFC oraz Światowej Federacji Szermierczej (FIE), w których pełni funkcję skarbnika, a także Adama Konopkę, Prezesa Polskiego Związku Szermierczego.

Zawody będą rozgrywane każdego dnia w dwóch sesjach. Przed południem odbywać się będą eliminacje, natomiast po południu walki półfinałowe i finałowe. Każdego dnia w godzinach wieczornych zaplanowana jest uroczystość wręczenia medali i pucharów (w rywalizacji drużynowej). W sumie zostanie wręczonych 12 kompletów medali w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Szczegółowy program mistrzostw znajduje się na witrynie mistrzostw: www.me-torun2013.pl, gdzie na bieżąco będą zamieszczane wszelkie informacje dotyczące przebiegu ME.

[MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama