Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » NAO STERNENHOCH – performance audiowizualny [CSW]

NAO STERNENHOCH – performance audiowizualny [CSW] 

NAO STERNENHOCH_small

W najbliższy czwartek, wieczorek, w tzw basenie performance na parterze CSW, odbędzie się niezwykły koncert – zagra legenda offowej awangardy lat 80-tych, kolektyw NAO STERNENHOCH. Audiowizualny performance organizowany jest z okazji 30 rocznicy działalności grupy. Wstęp wolny!

Performance audiowizualny w trzydziestolecie pierwszego publicznego koncertu grupy w Galerii BWA w Lublinie 10 marca 1983 roku oraz w trzydziestolecie uczestnictwa grupy w Pierwszym Prywatnym Plenerze Artystycznym w Teofilowie 10-20 września 1983 roku.

Skład grupy NAO STERNENHOCH:
moRgan_Barbara Konopka – teksty, sopran, skrzypce, altówka, nagrania dźwiękowe, video, performance
Veri Kami – teksty, inżynieria sceny, pętle dźwiękowe
Victor – gitara elektryczna, bass, inżynieria dźwięku, performance
Max Hexer – teksty, baryton, narracja, bass, diapozytywy, performance

Mija 30 lat od pierwszego publicznego koncertu grupy NAO STERNENHOCH Maxa Hexera (10. marca 1983 roku w Galerii BWA w Lublinie z inicjatywy dyrektora Andrzeja Mroczka), oraz 30 lat od Pierwszego Prywatnego Pleneru Artystycznego w Teofilowie (10. – 20. września 1983 roku), w którym uczestniczyła moRgan_Barbara Konopka, Max Hexer oraz inni członkowie grupy NAO STERNENHOCH, w tym “Yasio” Rasiński (1961-2007), którego zastępuje obecnie Veri Kami.

W Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu zrealizowany będzie performance audiowizualny, którego tytuł i koncepcję wymyślił, a także strukturę ideową i czasoprzestrzenną całości skomponował Max Hexer. Poszczególne elementy wizualne, tekstowe oraz muzyczne są autorstwa występujących osób, które improwizują lub wykonują wcześniej opracowane wątki.


NAO STERNENHOCH. Live composed contemporary fractal music
19 września, czwartek godz. 19.00  – Centrum Sztuki Współczesnej


 

NAO STERNENHOCH

[CSW / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama