Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Orkiestra Arte dei Suonatori w Dworze Artusa

Orkiestra Arte dei Suonatori w Dworze Artusa 

[foto: Toruńska Orkiestra Symfoniczna]

Orkiestra Arte dei Suonatori jest na międzynarodowej scenie muzycznej najbardziej rozpoznawalną polską orkiestrą barokową. Jej ogromny repertuar to zbiór ponad 600 kompozycji powstałych od chwili wykształcenia się barokowej muzyki do początków romantyzmu, aż po utwory współcześnie dedykowane orkiestrze.

Arte dei Suonatori w swej 20-letniej historii zarejestrowało i wydało 17 płyt na 13 albumach wyróżnionych przez międzynarodową krytyką muzyczną. Istotą działalności orkiestry jest kontakt, wręcz więź z publicznością, słuchaczem żywym i obecnym, stąd jej intensywna działalność w kraju oraz obecność w salach koncertowych w niemal całej Europie i Stanach Zjednoczonych. Zespół zaproszony został na największe festiwale muzyki dawnej na świecie, reprezentował również Polskę na koncertach otwierających prezydencję Polski w Unii Europejskiej.

Na toruńskim koncercie wystąpi kwartet, który zaprezentuje utwory znakomitych kompozytorów baroku:
C. Stamitza, L. Boccheriniego, A. Reicha, K. Kohauta.

Szczegółowy program koncertu:
Luigi Boccherini (1743-1805) – Trio na 2 skrzypiec i wiolonczelę Es-dur op.54 nr 3
Sylvius Leopold Weiss (1687-1750) – Chaconne
Karel Kohaut (1726-1784) – Koncert na lutnię F-dur
Luigi Boccherini – Sonata wiolonczelowa nr 1 A-dur


16 lipca (sobota) godz.: 20:00 – Sala Wielka Dworu Artusa (Wieczór w Stylu Galant) / Bilety w cenie: 35/25 zł dostępne w kasie CKK Jordanki, online na www.tos.art.pl oraz godzinę przed koncertem w Dworze Artusa.


 

[Toruńska Orkiestra Symfoniczna]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama