Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Skaczę, fruwam, pełzam, czyli Młyn Wiedzy na Nocy Biologów

Skaczę, fruwam, pełzam, czyli Młyn Wiedzy na Nocy Biologów 

[Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy]

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy podczas Nocy Biologów przygotuje specjalne warsztaty z użyciem elementów konstrukcyjnych pracowni kreatywnej „przeBUDOWA”. – Wykorzystując nasze niezwykłe klocki wspólnie z dziećmi spróbujemy określić podstawowe cechy robaków oraz cechy definiujące różne ich gatunki – wyjaśnia Marcin Centkowski z centrum nauki.

Zajęcia adresowane są dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat wraz z opiekunami. Odbędą się w następujących godzinach: 15:00-15:45, 16:15-17:00, 17:30-18:15, 18:45-19:30. Jednorazowo w zajęciach może uczestniczyć 20 osób.

Głównym problemem poruszanym podczas warsztatów będzie ewolucja różnych gatunków robaków. Wspólnie z pracownikami centrum nauki uczestnicy zajęć spróbują odpowiedzieć na pytanie: skąd wiemy, że dana istota jest robakiem?

Wyszczególnimy kilka atrybutów definiujących robaki, takich jak długie odnóża i trąbka, a następnie dodamy unikalne cechy każdego gatunku, takie jak różki lub wyłupiaste oczy – wyjaśnia Marcin Centkowski. – Jesteśmy przekonani, że dzieci będą się dobrze bawić – zaznacza rzecznik Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Celem Nocy Biologów jest pokazanie i uświadomieniu uczestnikom, że nauka jest fascynująca, a skomplikowane procesy i zjawiska biologiczne można pokazać i wyjaśnić w bardzo prosty sposób. Impreza odbędzie się 9 stycznia w siedzibie Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK przy ul. Lwowskiej 1 w Toruniu.

Program trzeciej edycji Nocy Biologów organizowanej przez WBiOŚ UMK jest dostępny na stronie:
http://www.nocbiologow.home.pl/index.php?id=jednostka&nazwa=torun

[MT / Młyn Wiedzy]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama