Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Słoneczny Piknik Kopernikański

Słoneczny Piknik Kopernikański 

[Toruńska Agenda Kulturalna]

Nietypowe zdjęcie z Mikołajem Kopernikiem, liczne atrakcje dla dzieci, jarmark ekologiczny, konkursy z nagrodami, koncerty Kapeli ze Wsi Warszawa i Majki Jeżowskiej – to jedynie niektóre punkty programu Słonecznego Pikniku Kopernikańskiego, który odbędzie się 25 i 26 maja na Rynku Staromiejskim w Toruniu.

Podczas majowego pikniku przy pomniku Mikołaja Kopernika stanie nietypowa konstrukcja, która umożliwi mieszkańcom wykonanie niepowtarzalnej fotografii z astronomem. Zdjęcia będzie można pobrać z serwisu internetowego Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Słoneczny Piknik Kopernikański to plenerowe wydarzenie kulturalne o familijnym charakterze, będące zwieńczeniem trwających od 18 lutego Dni Dziedzictwa Kopernikańskiego. Ważnym punktem programu będzie IV Turniej Miast Kopernikańskich i Partnerskich, podczas którego w nietypowych konkurencjach zmierzą się przedstawiciele miast związanych z astronomem: Olsztyna, Fromborka, Braniewa i Torunia – wyjaśnia Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

W programie dwudniowego pikniku nie zabraknie wielu atrakcji dla dzieci.
Zabawy ruchowe czy konkursy zręcznościowe takie jak: rzut do celu, strzał do tarczy, malowanie twarzy i zabawy plastyczne to propozycje specjalnie przygotowane dla najmłodszych uczestników wydarzenia – zachęca Agata Koniarska z Placu Zabaw “Toluń”.

Podczas pikniku A3Teatr zaprosi publiczność do udziału w quizach i grach interaktywnych, a pokazy tańca zaprezentują Studio Tańca “Best Crew” i zespół tańca irlandzkiego “Galahad”. W ramach wydarzenia będzie można spróbować produktów ekologicznych i wziąć udział w warsztatach rzemieślniczych dla dzieci i dorosłych.

W programie nie zabraknie akcentów muzycznych – zapowiada Paweł Kossakowski z Toruńskiej Agendy Kulturalnej. W sobotę przed toruńską publicznością wystąpią Ergo, Majka Jeżowska, Avocado i Czaqu. W niedzielę o godzinie 16.30, na zakończenie Słonecznego Pikniku Kopernikańskiego, zagra folkowa Kapela ze Wsi Warszawa.

Sobotnie i niedzielne piknikowe atrakcje będą rozpoczynać się o godzinie 11.00, zdjęcie z Mikołajem Kopernikiem będzie można wykonać w godzinach 11.00-22.00. Pełny program wydarzenia dostępny jest pod adresem: www.tak.torun.pl/piknik

ergo avocado kzww czaqu

[Toruńska Agenda Kulturalna / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama