Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Sprinty MTB po ruinach zamku

Sprinty MTB po ruinach zamku 

MTB_2

W najbliższą sobotę 18 maja w Toruniu odbędzie się I edycja nowego w Polsce cyklu miejskich wyścigów sprinterskich “Eliminator MTB”. Sceneria ruin zamku Krzyżackiego doda z pewnością atrakcyjności tej ciekawej rywalizacji.

Miejskie sprinty eliminacyjne to w Polsce jeszcze rzadkość. Cykl Eliminator MTB z pewnością to zmieni, gdyż w ramach niego odbędą się 3 wyścigi. Pierwszy z nich rozegrany zostanie nieopodal toruńskiej starówki. Test tej lokalizacji odbył się już 13 stycznia podczas pierwszego w Polsce zimowego “eliminatora”. Tym razem będzie znacznie cieplej i to nie tylko za sprawą słońca. Po pierwsze na zwycięzców czekają nagrody pieniężne ufundowane przez Votum S.A. i atrakcyjne nagrody rzeczowe (I m. 350 zł + kamera BenQ, II m. 250 zł + ochraniacze G-Form, III m. 200 zł + ochraniacze G-Form – w kategorii mężczyzn).

Po drugie swój udział zapowiedzieli czołowi zawodnicy m.in. Darek Poroś z MTB Votum Team Wrocław, Paweł Król z WKK Warszawa, czy Bartosz Giemza – Mistrz Polski w BMX Racing. Co ciekawe każdy z nich specjalizuje się w innej odmianie kolarstwa. Dla którego z nich trasa w Toruniu okaże się najłaskawsza dowiemy się już za 3 dni. Ponadto na każdego uczestnika czeka w pakiecie startowym woda mineralna i napój izotoniczny, oraz losowanie nagród po dekoracji zwycięzców.

Harmonogram zawodów:

  • 11:00 – 13:00 zapisy w biurze zawodów (ul. Przedzamcze 3)
  • 13:00-13:50 – trening
  • 14:00 – rozpoczęcie zawodów
  • ok. 18:00 – start wyścigów finałowych
  • 19:00 – dekoracja zwycięzców, zakończenie zawodów

(Plan jest orientacyjny i może ulec zmianie)

Plakat_MTB

[MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama