Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » “Star Wars” symfonicznie

“Star Wars” symfonicznie 

plakat_STAR_WARS_small

W najbliższy piątek, 18 września Toruńska Orkiestra Symfoniczna w ramach Polskiego Zlotu Fanów Star Wars – StarForce 2015 organizuje koncert pt. „Star Wars Saga”. W programie koncertu znajdzie się ścieżka dźwiękowa z filmu „Gwiezdne Wojny”. Toruńską Orkiestrę Symfoniczną od pulpitu poprowadzi Maesto Maciej Sztor. Dodatkowo koncert rozpocznie się utworem wybranym specjalnie dla poszkodowanego w wypadku na torze żużlowca związanego z Toruniem – Darcy’ego Ward’a. Podczas koncertu będą zbierane środki na leczenie sportowca.

Ścieżka dźwiękowa z “Gwiezdnych wojen” została uznana przez słuchaczy brytyjskiej stacji Classic FM za najlepszą muzykę filmową wszech czasów, a za muzykę do IV części jej kompozytor – John Williams – został uhonorowany Oscarem.

Amerykański kompozytor jest rekordzistą na magicznej „oscarowej” liście. Obok Walta Disneya otrzymał on najwięcej w historii, bo aż 47 nominacji, w tym 5 statuetek za muzykę.
Tematem przewodnim toruńskiego koncertu będzie właśnie muzyka z Gwiezdnych Wojen. Usłyszymy najbardziej znane utwory z całej sagi, m.in. Yoda’s Theme, Anakin’s Theme, Duel of the Fates oraz Imperial March.

Zespół artystyczny Toruńskej Orkiestry Symfonicznej, w znacznie powiększonym składzie, od pulpitu dyrygenckiego poprowadzi Maciej Sztor, niezrównany interpretator amerykańskiej muzyki filmowej.Zaproszony do Torunia dyrygent kolekcjonuje oryginalne partytury amerykańskich kompozytorów, tworzy i realizuje własne projekty w całej Polsce, może się również poszczycić specjalnym listem z gratulacjami od samego Johna Williamsa za propagowanie jego muzyki filmowej w Polsce.

Koncert odbywać się będzie w ramach kolejnej edycji największego w Polsce zlotu fanów sagi Gwiezdne Wojny – StarForce 2015, więc z całą pewnością wśród publiczności nie zabraknie uczestników tego wydarzenia, w strojach imitujących ulubionych bohaterów filmu.

“Star Wars” symfoniczne – Piątek, 18 września 2015r., godz.: 19:00
Aula UMK / Bilety: 50/40 zł

plakat_STAR_WARS_big

[Toruńska Orkiestra Symfoniczna / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama