Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Ted Nemeth wraz z atem zagrają w Toruniu!

Ted Nemeth wraz z atem zagrają w Toruniu! 

[Foto: Agata Madsen-Lenczewska]

Już 17. czerwca (piątek) w Toruniu odbędzie się koncert zespołu Ted Nemeth. Zespół grywał u boku takich zespołów jak: Pidżama Porno, T.Love Alternative czy Organek. Regularnie pojawia się na antenach rozgłośni radiowych w całym kraju. Przez niektórych coraz częściej nazywany „objawieniem” i „nadzieją” polskiej sceny rockowej.

Ted Nemeth powstał w sierpniu 2010 roku w Łodzi. Jak sami o sobie lubią mówić: „Muzyka jaka powstaje wskutek działalności kwartetu jest z racji instrumentarium – gitarowa, a z racji miejsca – garażowa.” Teksty pisane przez lidera zespołu Patryka Pietrzaka są nieprzeciętne, zmuszające do refleksji, budujące w odbiorcy sprzeczne emocje. Natomiast ich występy na żywo są niesamowitym przeżyciem dla zgromadzonej publiki.

Łodzianie mają na swoim koncie EP-kę oraz debiutancki album “Ostatni Krzyk Mody” wydany nakładem warszawskiego SP Records (wydawcy m.in. Kultu, Kazika, Happysad czy Strachy na Lachy). Album promują dwa single „Retrocukiernia” oraz „Umówiony Znak”.

W Toruniu zagrają wraz z zespołem atem. Zespół powstał 2014 roku. W 2016 roku zajął 3. miejsce oraz zdobył wiele nagród specjalnych w toruńskich Konfrontacjach Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu. Tego samego roku odbył się ich pierwszy koncert w klubie Od Nowa w ramach projektu „Koncertowa Fala”, któremu patronowało Radio Sfera UMK. Obecnie pracują nad wydaniem pierwszej EP-ki. Atem gra szeroko pojętą muzykę alternatywną, utrzymaną w spokojnym klimacie z delikatnym, eterycznym żeńskim wokalem i przestrzenną gitarą w tle.

Koncert odbędzie się w Dwóch Światach. Bilety do nabycia w dniu koncertu kosztują 13 PLN.
Więcej szczegółów na temat tego wydarzenia znajdziecie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/849663848497654/

[Ted Nemeth / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama