Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Toruń w akwareli

Toruń w akwareli 

Adam_Papke_2

Galeria Domu Muz zaprasza na wernisaż Adama Papke. Artysta zaprezentuje zestaw prac “Toruń w akwareli”. Wystawę będzie można oglądać do 23 sierpnia, wstęp wolny.

Adam Papke – absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. W latach 1987 – 1993 studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierunek artystyczno-pedagogiczny. W 1993 r. uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof. Mieczysława Wiśniewskiego. Członek Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i iluzjonistycznym, fotografią reklamową, projektowaniem graficznym oraz wystrojem wnętrz. Specjalizuje się w technice akwareli.

Adam Papke #2
Adam Papke #1
Adam Papke #3
Adam Papke #4

Interesuje go szeroko pojęty pejzaż, a zwłaszcza widoki miejskie. Maluje głównie architekturę Bydgoszczy i Torunia, motywy z miejsc, w których najczęściej przebywa, które są mu bliskie i znane. Powtarza je w różnych ujęciach, w różnym oświetleniu. A światło jest dla niego ważne. Zatrzymuje je układem plam barwnych, położonych szybko, z wypracowaną już wirtuozerią. Posiada zdolność notowania szczegółu, który jest namiastką, układem kilku zaledwie drobnych plamek, kresek, ale sprawia wrażenie wycyzelowanego detalu. Zachowuje realizm widzenia, uogólniając formę. Stara się oddać atmosferę jednej chwili.

W ostatnim czasie podejmuje próbę odrealnienia pejzażu. Zatraca jednoznaczność motywu na rzecz siły działania plamy barwnej. Adama Papke tworzy prace mieszczące się w tradycyjnym obrazowaniu, spokojne, świetliste, delikatne w kolorycie. Stawia na doskonałość i wartość warsztatu artystycznego. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.


Adam Papke – “Toruń w akwareli”
Wernisaż 14.06.2013 (piątek) godz. 18.00
Wystawa do 23 sierpnia

Galeria Domu Muz Toruń ul. Podmurna 1/3

[Dom Muz / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama