Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Transsexdisco & Romantycy Lekkich Obyczajów [Carpe Diem]

Transsexdisco & Romantycy Lekkich Obyczajów [Carpe Diem] 

Romantycy Lekkich Obyczajów

Transsexdisco – zespół intensywnie działa i koncertuje od czerwca 2007 roku. Założycielem formacji jest Damian Lange. Muzyka transów to przede wszystkim rock, ale można się doszukać brzmień popowych z elektronicznym klimatem. Zespół tworzy czterech muzyków: Damian Lange odpowiedzialny za gitarę, śpiew jak i również za teksty i kompozycje, Krzysiek Napiórkowski gra na basie, Marcin Matyszewski na klawiszach, oraz Paweł Łach na perkusji.

Zespół ma na koncie wiele wyróżnień na festiwalach i przeglądach, min. Jest laureatem Eko Union Of Rock w Węgorzewie 2009. Obecnie TSD rozwija swoje umiejętności i stara się przekazywać swoja muzykę innym. Powiększające się grono fanów pozwala na dość intensywne koncertowanie w coraz to dalszych rejonach kraju! Miastem gdzie TSD tworzy własną historie jest Olsztyn. „ Gramy tańczymy i wspieramy się nawzajem!” transybansytańczyć! 10 lipca 2010 roku ukazała się debiutancka płyta TSD – „Ultrachemia”.


Romantycy Lekkich Obyczajów – to alternatywny duet, który powstał w marcu 2011 roku. Tworzą go Damian Lange i Adam Miller. Muzycy mieszkają w Olsztynie. RLO 16 grudnia 2011 roku wydali swój debiutancki album o tytule „Lejdis&Dżentelmenels”. Ponownie wydany i włączony do ogólnopolskiej dystrybucji 28 września 2012 już pod szyldem wytwórni S.P. Records. Singlem promującym płytę było “Poznajmy Się”, które w rocznym podsumowaniu słuchaczy radia EskaROCK uplasowało się na 14. miejscu.

Mają na koncie 6. teledysków do piosenek: “Moja Wieś”, “Poznajmy Się”, “Niby-Statek”, “Lodziarka”, Nie Myśl O Mnie Źle” i “Być Wolnym Słowem”. Zespół ukończył nagrania do drugiego albumu, którego wydanie zaplanowano na jesień 2013 roku.


12.10.2013 (sobota), start 20:00, Wejście Free
Carpe Diem ul. Plac Teatralny 7


 

[Carpe Diem MT]

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama