Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Warsztaty na lewobrzeżu [Dom Muz]

Warsztaty na lewobrzeżu [Dom Muz] 

dom_muz_medium

Lewobrzeżne filie Domu Muz zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na darmowe warsztaty. W programie m.in. graffiti, komiks, fotografia otworkowa i film animowany.

Już w najbliższą sobotę 5 października o godz. 10:00 w placówce Domu Muz przy ul. Poznańskiej 52 odbędą się warsztaty z cyklu „Prosto z Podgórza”. Pierwsze spotkanie zatytułowane „Banksy na Podgórzu” przewidziane jest dla młodzieży w wieku od 11 do 16 lat. Podczas zajęć młodzieży zostanie przybliżona sztuka street art oraz twórczość Banksey’ego, słynnego autora graffiti.

Uczestnicy zainspirowani jego pracami wykonają szablony graficzne ukazujące wybrane budynki i obiekty architektoniczne z Podgórza. Najlepsze projekty zostaną wydrukowane w formie pocztówek, a następnie rozdystrybuowane w dzielnicy. Kolejne warsztaty z cyklu odbędą się 19 i 26 października i zostaną poświęcone twórczości znanej ilustratorki mieszkającej na Podgórzu – Iwony Chmielewskiej oraz słynnym komiksom z lat 60. Na zajęcia trzeba się zapisać dzwoniąc pod numer telefonu 56 66-44-912.

Natomiast w dniach 7-9 października o godz. 17:00 odbywać się będą warsztaty fotografii otworkowej dla wszystkich chętnych bez względu na wiek. Uczestnicy samodzielnie skonstruują proste aparaty, sfotografują Podgórz, a następnie wywołają wszystko w specjalnie przygotowanej, profesjonalnej ciemni. Z kolei tydzień później (14-17 października o godz. 17:30) w Domu Muz przy ul. Okólnej 169 odbędą się warsztaty animacji poklatkowej połączone z tworzeniem scenografii i udźwiękowieniem filmu.

Zainteresowani mogą uczestniczyć we wszystkich trzech spotkaniach bądź przyjść tylko wybranego dnia. Powstałe prace będzie można podziwiać na festynach sąsiedzkich – Dniach Sąsiada, które zostaną zrealizowane wspólnie z mieszkańcami w listopadzie. W związku z tym organizatorzy zapraszają chętnych do pomocy mieszkańców lewobrzeża na spotkania organizacyjne, które odbędą się ostatniego dnia zajęć po części warsztatowej.


Wstęp na wszystkie zajęcia jest wolny.
Warsztaty są realizowane w ramach projektu Inicjatywy lokalne dofinansowanego przez Dom Kultury+.
Szczegółowe informacje o zajęciach można znaleźć na blogu: dommuz.blogspot.com


dom_muz

[Dom Muz / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama