Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Wystawa motocykli żużlowych

Wystawa motocykli żużlowych 

[foto: Atrium Copernicus ]

Z myślą o wielbicielach jednośladów centrum handlowe Atrium Copernicus przygotowało niecodzienną wystawę tradycyjnych motocykli żużlowych. Przez ponad 2 tygodnie torunianie będą mogli podziwiać unikalne eksponaty wpisujące się w klimat miasta słynącego z turniejów speedway’a.

W dniach 17 – 31 sierpnia Atrium Copernicus zaprasza wszystkich fanów jazdy na dwóch kółkach na wystawę zabytkowych motocykli typu speedway. Pasjonaci wyścigów żużlowych zyskają okazję, by z bliska przyjrzeć się modelom takim jak Jawa 380 czy Godden, które można spotkać już jedynie u prywatnych kolekcjonerów.

– Toruń słynie ze znanej w całym świecie drużyny żużlowej, a kibicowanie tej dyscyplinie sportu ma tutaj wielopokoleniowe tradycje. Jestem przekonana, że zarówno ci dojrzali, jak i najmłodsi miłośnicy czarnego sportu z przyjemnością odbędą podróż w czasie i zobaczą, na jakim sprzęcie jeździli sportowcy kilkanaście i kilkadziesiąt lat temu. Mamy nadzieję, że dla fanów żużla będzie to ciekawa rozrywka o walorze edukacyjnym. Z tym większą przyjemnością zapraszamy wszystkich miłośników motocykli do obejrzenia wystawy ukazującej historię speedway’a oraz rozwój technologiczny maszyn – mówi Ewa Machowska-Górna, dyrektor Atrium Copernicus.

Wystawa motocykli będzie bezpłatnie dostępna przy Rotundzie – wejściu głównym do centrum handlowego.

[MT / Atrium Copernicus]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama