Mój Toruń: Główna » Co? Gdzie? Kiedy? » Zostań tropicielem praw człowieka w Afryce

Zostań tropicielem praw człowieka w Afryce 

Na tropie praw czlowieka

Już 8 czerwca możesz zostać tropicielem praw człowieka w Afryce i wygrać nagrody. W ramach „Śniadania na trawie”, w centrum Torunia, odbędzie się gra miejska „Na tropie praw człowieka. Misja: Afryka”. Organizatorem gry jest toruńskie biuro Polskiej Akcji Humanitarnej.

Gra miejska skierowana jest do młodzieży (powyżej 15 roku życia) i dorosłych. Poprzez zabawę pokazane zostaną globalne współzależności oraz wyzwania wielu państw afrykańskich. Uczestnicy afrykańskiej przygody podczas niezwykłego spaceru po Starym Mieście Torunia, zmierzą się z zadaniami, których tematem są podstawowe prawa człowieka. Na odważnych czeka pięć wyzwań w ukrytych punktach gry na terenie centrum Torunia. Każde z nich ma inną formę i inny próg trudności. Wystarczy zaliczyć cztery z nich, aby wziąć udział w losowaniu nagród – gry planszowej ufundowanej przez Strefę Gier „Grajfer”, kolacji w restauracji „La Mancha” oraz słodkich bonów do zrealizowania w Cukierni „Zyska”.

Punktem startowym gry jest stoisko PAH na Rynku Nowomiejskim, gdzie 8 czerwca będzie „Śniadanie na trawie”. Uczestnicy gry muszą zgłosić się do punktu startowego PAH w godzinach 10.30-13.30. Chętni mogą grać pojedynczo lub w zespołach maksymalnie 3-osobowych. Sami wybierają kolejność odnajdywania punktów gry, ale ostatnie zadanie muszą zakończyć do godziny 14.30 i dostarczyć wypełnioną kartę drużyny do punktu startowego na Rynku Nowomiejskim. Losowanie nagród odbędzie się o godzinie 15.00. Realizacja gry miejskiej byłą możliwa dzięki dofinansowaniu projektu przez Urząd Miasta Torunia.

Informacje na temat gry można znaleźć na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/363063430459959

[PAH/MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama