Mój Toruń: Główna » Kronika Kryminalna » Kamieniami w okna

Kamieniami w okna 

[dlritter - sxc]

Funkcjonariusze z Grupy Interwencyjnej Straży Miejskiej w Toruniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o zniszczenie mienia oraz groźby karalne. Do zdarzenia doszło w nocy z 18 na 19 lipca 2013 roku. W trakcie patrolowania ulicy Słowackiego strażnicy zauważyli mężczyzn rzucających kamieniami w okna jednego z mieszkań przy ulicy Kraszewskiego.

Na widok zbliżającego się patrolu sprawcy podjęli próbę ucieczki. W wyniku pościgu strażnicy zatrzymali jednego z podejrzanych, drugiemu z mężczyzn udało się zbiec. Uciekinier nie spodziewał się jednak, że strażnicy po przekazaniu pierwszego z zatrzymanych Policji wrócą na miejsce zdarzenia. W trakcie ponownej kontroli ulicy Słowackiego strażnicy zauważyli podejrzanego, który tym razem już nie uciekał a wręcz przeciwnie. Na widok zbliżających się funkcjonariuszy usiłował użyć siły fizycznej.

Sprawca został jednak szybko obezwładniony. Dodatkowo podczas zatrzymania okazało się, że podejrzany używał gróźb karalnych wobec jednej z uczestniczek zdarzenia. Dalsze czynności względem ujętych mężczyzn prowadzi Policja.

[Straż Miejska / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama