Mój Toruń: Główna » Kronika Kryminalna » O pigułce gwałtu w szpitalu

O pigułce gwałtu w szpitalu 

[sxc/malalena]

W dniu 20 maja 2015 roku toruńscy strażnicy przeszkolą personel medyczny ze Szpitala Specjalistycznego dla Dzieci i Dorosłych w Toruniu z zakresu zagrożeń wynikających z zażycia tzw. pigułki gwałtu. Uczestnicy spotkania, głównie pielęgniarki, dowiedzą się, czym jest pigułka gwałtu, jakie niesie za sobą zagrożenia, a przede wszystkim jak wpływa na organizm człowieka i jakie symptomy świadczą o jej zażyciu.

Zapoznanie z konkretnymi substancjami psychoaktywnymi, które powodują utratę świadomości, obojętność ofiary i są wykorzystywane przede wszystkim do działań przestępczych m.in. gwałtów, a także z charakterystycznymi objawami, które występują po ich zażyciu, pozwoli na szybsze rozpoznawanie zagrożenia oraz odpowiednią reakcję. Dzięki uzyskanej wiedzy zespół medyczny będzie mógł edukować i informować o przedmiotowym niebezpieczeństwie przebywających na oddziałach pacjentów oraz ich rodziców.
Szkolenie odbędzie się w dniu 20.05.2015 r. o godz. 13.00 w sali konferencyjnej Szpitala Specjalistycznego dla Dzieci i Dorosłych w Toruniu przy ul. Konstytucji 3 Maja 42.

[MT/Straż Miejska]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama