Mój Toruń: Główna » Kronika Kryminalna » Ochroniarz = złomiarz

Ochroniarz = złomiarz 

Ochroniarz = złomiarz

26 sztuk metalowych elementów pochodziło z terenu budowy parkingu podziemnego przy Placu Św. Katarzyny. Ponieważ przeszkadzały w trakcie wykonywania prac budowlanych czasowo je zdemontowano.

Wczoraj kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu oraz policjanci z posterunku w Złejwsi Wielkiej podczas bieżącej kontroli jednego z punktów skupu złomu w naszym powiecie znaleźli metalowe słupki. Pewnie nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że słupki posiadały herb Torunia i były łudząco podobne do tych, które możemy spotkać przechodząc chodnikiem naszego miasta. Jak się okazało 26 sztuk metalowych elementów pochodziło z terenu budowy parkingu podziemnego przy Placu Św. Katarzyny. Ponieważ przeszkadzały w trakcie wykonywania prac budowlanych czasowo je zdemontowano.

Zagadką dla policjantów było jednak jak znalazły się w punkcie skupu złomu, gdyż nikt wcześniej nie zgłaszał policji takiej kradzieży. Kryminalni jednak szybko ustalili, że słupki dostarczył jeden z pracowników ochrony, który postanowił dorobić po godzinach. Zamiast pilnować mienia przy ul. Św. Katarzyny od sierpnia sukcesywnie wywoził swoim samochodem metalowe elementy do skupu. W trakcie trwania kontroli w punkcie policjanci zatrzymali pracownika ochrony, który przewoził swoim samochodem kolejne 5 słupków. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Jeszcze wczoraj policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu dotarli do przedstawiciela Miejskiego Zarządu Dróg Urzędu Miasta Torunia, żeby powiadomić go o całym zdarzeniu i przyjąć oficjalne zawiadomienie o kradzieży. Zaraz po przesłuchaniu, 31 zabezpieczonych przez stróżów prawa słupków, wartych kilka tysięcy złotych trafiło do pokrzywdzonego właściciela.

Teraz 62 letniemu złodziejowi i 50 letniemu paserowi, właścicielowi punktu skupu złomu, grozi nawet do 5 lat więzienia. Policjanci podczas przeprowadzanej kontroli stwierdzili również, że właściciel prowadzonej działalności nie dopełnił obowiązków wynikających z Ustawy o odpadach, która nakazuje mu ewidencjonowanie skupowanych metali. Za takie wykroczenie dodatkowo może mu grozić grzywna nawet do 5000 zł.

 

[KMP Toruń]

 

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama