Mój Toruń: Główna » Kronika Kryminalna » Zatrzymany pedofil już za kratkami

Zatrzymany pedofil już za kratkami 

[zdjęcia: KMP Toruń]

Zatrzymany przez kryminalnych z Torunia sprawca brutalnego przestępstwa seksualnego na małoletnim chłopcu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Tak zadecydował sąd na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego. 25-latkowi może grozić kara do 12 lat więzienia.

Dzisiaj (20.09.2013r.) kryminalni z toruńskiej komendy doprowadzili do miejscowej prokuratury i sądu sprawcę brutalnego przestępstwa seksualnego, którego ten dopuścił się na małoletnim chłopcu. Toruński sąd podzielił zdanie wnioskującego oskarżyciela i aresztował 25-latka. Teraz podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Przypomnijmy: w minioną środę (18.09.13) o godz. 19.30 dyżurny z toruńskiej komendy otrzymał informację o przestępstwie seksualnym z małoletnim chłopcem. O sprawie zawiadomił tata pokrzywdzonego dziecka. Z jego relacji wynikało, że do zdarzenia doszło w Toruniu w okolicach ul. Dąbrowskiego. Nieznajomy mężczyzna podszedł do napotkanego tam chłopca zastraszył go, po czym siłą wciągnął w krzaki, gdzie zmusił go do obcowania płciowego. Tą bulwersującą sprawą zajęli się natychmiast najbardziej doświadczeni kryminalni. Ustalili rysopis sprawcy, zabezpieczyli dowody, przeprowadzili oględziny miejsca. Skrupulatnie analizowali zgromadzone informacje do późnych godzin nocnych. Lata pracy przy takich jakże trudnych gatunkowo przestępstwach dały błyskawiczny efekt. Jeszcze tej samej nocy policjanci wytypowali sprawcę.

Wczoraj (19.09.2013r.) o 6.00 rano policjanci zapukali do drzwi jednego z mieszkań w toruńskiej dzielnicy Podgórz, gdzie zatrzymali podejrzewanego 25-latka. W przeszłości mężczyzna wchodził już w konflikt z prawem, a w policyjnych kartotekach znany był jako sprawca rozbojów.  Do późnego popołudnia kryminalni wykonywali czynności z jego udziałem.

pedofil_1
pedofil_2
pedofil_3

Dzisiaj (20.09.13), rano funkcjonariusze doprowadzili go do toruńskiej prokuratury, gdzie usłyszał dwa zarzuty. Oskarżyciel, na podstawie zgromadzonego przez kryminalnych materiału dowodowego, przygotował stosowny wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie na najbliższe trzy miesiące. Policjanci zapowiadają, że to nie koniec tej sprawy. Sprawdzają również udział podejrzanego w przestępstwach o innym charakterze.
Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia.

[Źródło i zdjęcia: KMP w Toruniu / MT]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama