Mój Toruń: Główna » Poradniki » Jaką siłownię wybrać w Toruniu?

Jaką siłownię wybrać w Toruniu? 

silownia_torun

Aura wiosenna coraz bardziej zachęca do spędzania czasu na zewnątrz. Przybywa amatorów sportów outdorowych takich jak bieganie czy jazda na rowerze. Są jednak powody, dla których warto rozważyć także wizytę w lokalnym fitness klubie czy siłowni. Niektóre z nich nie tylko skutecznie pomogą w osiągnięciu wymarzonej figury, ale będą miejscem relaksu i wypoczynku, do którego chętnie wraca się przez cały rok.

Idealna siłownia, czyli jaka?
W naszym mieście funkcjonuje wiele centrów fitnessowych oferujących zróżnicowany poziom, ceny i jakość usługi. Wśród nich są małe siłownie, zatłoczone sale do fitnesu kuszące niższą ceną, jak również obiekty nowoczesne ze strefą spa. Takie zróżnicowanie nie ułatwia wyboru. Z pewnością warto kierować się kwalifikacjami instruktorów i osiągnięciami, którymi mogą się pochwalić. Nie zapominajmy jednakże, że nawet mistrzowie o sławie krajowej nie zawsze są odpowiednio przygotowani do pracy ze zwykłymi ludźmi, których figura daleka jest od idealnej. Przysłowiowy kaloryfer na brzuchu wymaga długotrwałej strategii, dlatego dobrym pomysłem jest rozpoznanie terenu. Szanujące się siłownie oferują bezpłatne wejściówki, podczas których można poznać personel, sprzęt i oczywiście atmosferę miejsca.

Czym kierować się przy wyborze fitness klubu?

1. Lokalizacja i bezpieczny parking.
Oczywiście idealnie będzie, jeśli siłownia znajduje się blisko domu albo blisko pracy, co pozwala na oszczędność czasu i lepsze zorganizowanie treningów. Wymarzona sytuacja to taka, jeśli zakupiony abonament czy karnet pozwala nam korzystać z różnych obiektów tej samej marki, nawet w różnych miastach, np. Toruniu i Bydgoszczy. Parking to warunek konieczny, jeśli często korzystamy z własnego auta.

2. Instruktorzy
Bardzo ważnym czynnikiem jest zatrudniony personel, zwłaszcza kwalifikacje instruktorów oraz ich przygotowanie do prowadzenia specjalistycznych treningów. Podczas pierwszych wizyt na siłowni z pewnością przyda się fachowy instruktaż dotyczący obsługi maszyn. Dobry trener personalny doradzi, jakie dobrać ćwiczenia i będzie służył pomocą w ułożeniu planu treningowego. Instruktorzy współtworzą atmosferę siłowni, dlatego powinni kochać, to co robią i robić to z pasją. Równie ważne jest, żeby byli łatwo dostępni i pomocni. Dzięki takiej ekipie poczujemy się pewniej i bezpieczniej. Wtedy nasza wizyta na siłowni będzie nie tylko wysiłkiem fizyczną, ale chwilą wytchnienia i relaksu.

3. Kompleksowość
Dodatkowe usługi, które oferuje siłownia mogą mieć dla nas decydujące znaczenie. Wiele kobiet ucieszy się np. z faktu, że nie musi zostawiać malucha w domu. Niektóre z fitness klubów, np. Bella Line Wellness Centrum Toruń, są wyposażone w kącik zabaw dla dziecka i oferują możliwość zostawienia go pod opieką personelu. Komfortowa strefa wellness, w której można skorzystać z solarium, masaży czy jacuzzi, będzie doskonałym dopełnieniem po treningu. Nie zaszkodzi również obecność kawiarni.

4. Wyposażenie siłowni
Sprzęt oczywiście powinien być najwyższej jakości i umożliwiać wykonanie specjalistycznych ćwiczeń o różnym poziomi trudności. Powinien być w pełni sprawny, bezpieczny i odpowiednio konserwowany. Zwróćmy także uwagę na sposób rozstawienia maszyn i czy wnętrza klubu są utrzymane w rygorystycznej czystości.

Korzystanie z siłowni może stać się czymś więcej niż siłowymi ćwiczeniami zmierzającymi do poprawy naszej kondycji fizycznej. W połączeniu ze szczególną atmosferą miejsca oraz.

 

[MT / materiał sponsorowany]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama