Mój Toruń: Główna » Poradniki » Najlepszy prezent na Dzień Matki?

Najlepszy prezent na Dzień Matki? 

[foto. lusi / sxc]

Wkrótce Dzień Matki! Jeśli nie masz pomysłu, co wybrać na prezent, aby okazać swoją miłość i wdzięczność, ofiaruj mamie dobrą lekturę, aby w jej towarzystwie poświęciła kilka chwil tylko dla siebie. Empik przedstawia listę najbardziej kobiecych nowości książkowych, wśród których znajdziemy zarówno biografie, książki obyczajowe, podróżnicze, jak i literaturę faktu.


Magdalena Kordel „Malownicze. Tajemnica bzów”
Autorka bestsellerowych powieści „Uroczysko” i „Sezon na cuda” zabiera nas w kolejną magiczną podróż. Przed sklepem ze starociami zatrzymuje się tajemniczy mężczyzna… Pani Leontynie ginie pierścionek przekazywany z pokolenia na pokolenie… Kobieta wyrusza w pełną nostalgicznego uroku podróż do krainy pachnącej bzami. Do czasów radosnego dzieciństwa na Kresach, wielkiej miłości i wojny, która wszystko zmieniła. Jaką tajemnicę kryje rodowy pierścionek? Kim jest zagadkowy mężczyzna? Czy przeszłość można zmienić?

magdalena_kordel_tajemnica_bzow


Monika Jaruzelska „Oddech”
„Oddech” jest kontynuacją bestsellerów ostatnich lat „Towarzyszki Panienki” oraz „Rodziny”. To najbardziej poruszająca i intymna część całej trylogii. Monika Jaruzelska nie boi się w niej dotykać tematów tabu, co zachęca czytelników do zmierzenia się także z własnymi historiami rodzinnymi. Jak w poprzednich książkach przyjemność czytania gwarantuje specyficzne poczucie humoru autorki oraz dystans do siebie.

monika_jaruzelska_oddech


Donna Tart „Szczygieł”
Ta epicka powieść łączy w sobie elementy zagadki kryminalnej i Bildungsroman. To klasyczna opowieść o utracie i obsesji, przetrwaniu i tworzeniu siebie od nowa, ale także o bezlitosnych kolejach losu. Theo Decker cudem ratuje się z wybuchu. Z ruin muzeum wykrada niewielki, ale fascynujący obraz. To ulubiony obraz jego matki, którą stracił w zamachu. „Szczygieł” będzie mu towarzyszył w podróży: od ekskluzywnych apartamentów przy Park Avenue po rozpustę półświatka w Las Vegas, a także przez zakurzony labirynt podupadającego nowojorskiego antykwariatu aż po ciemne zakątki Amsterdamu.  Powieść zdobyła Nagrodę Pulitzera i Carnegie Medal, była nominowana do National Book Critics Circle Award i Baileys Women’s Prize. Była bestsellerem w wielu krajach i sprzedała się do tej pory w ponad trzech milionach egzemplarzy.

Bez nazwy-2


Anna Laudańska „Chalepianka. Zapiski z Krety”
Kreta to wyspa, która niczym magnes przyciąga i oczarowuje swoją niepowtarzalną aurą słońca, kolorów, krajobrazów i smaków. To wyspa oswojona, a zarazem wciąż dzika, której magiczne plaże, surowe górskie stoki, egzotyczna przyroda i zwykła ludzka życzliwość sprawią, że wielu z nas zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Jak sugeruje autorka książki, właśnie tam z łatwością możesz poczuć się bezpiecznie, jak w swoim własnym domu.

anna_laudanska_chalepianka_zapiski_z_krety


Magdalena Witkiewicz „Moralność Pani Piontek”
Romantyczna komedia pomyłek w najlepszym stylu. Przezabawna, słodko gorzka historia lekarza ginekologa, Augustyna Poniatowskiego, jego upiornej matki, pani Piontek oraz kilku innych kobiet jego życia. – Gertruda Poniatowska, de domo Piontek, to kobieta ekscentryczna, harpia i pirania, od której chcą trzymać się z daleka ci, których ona chciałaby mieć blisko. Pani Poniatowska pija kawę tylko z porcelanowych filiżanek, uwielbia drogie buty na obcasie, ale drogie szpilki od Louboutina planuje założyć dopiero do trumny. Wszystko w jej życiu przebiega zgodnie z planem, aż pewnego dnia, jej 35-letni, ukochany syn, Augustyn Poniatowski, podejmuje decyzję o wyprowadzeniu się od swojej mamy…

magdalena_witkiewicz_moralnosc_pani_piontek


[MT / Empik]

Wyraź swoją opinię - dodaj komentarz

Reklama